Номад кутија за iPhone и кабел, со печат на куќата

Номад се карактеризира со нудење додатоци со врвен квалитет за iPhone или Apple Watch, но тоа го прави на поинаков начин од традиционалниот. Со многу сопствен стил, комбинирање на првокласни материјали и максимална заштита и издржливост, ни нуди кожна футрола и кабел за молња кои ќе издржат на времето без да знаете за тоа.

Ние ја анализираме Rugged Case за iPhone XS Max и кабелот Lightning Expedition што ги користат врвни материјали како што се кожа или кевлар да се добијат производи што ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет. Ние ги тестиравме и ќе ви ги кажеме нашите впечатоци.

Груба кутија, дизајн и дизајн на квалитет

Дали сакате кожни навлаки, но не верувате во заштитата што ја нудат традиционалните модели? Па, дојдовте на вистинското место затоа што овој случај Номад за вашиот iPhone ги комбинира и двете и го прави тоа на најдобар можен начин. Премиум кожа со растителни бои и искуство со Хорвин, со повеќе од сто години во секторот, совршено комбиниран со браник TPE (термопластичен еластомер) што ќе ги ублажи падовите до скоро два метра, повеќето од нив.

Врската помеѓу кожата и браникот е практично непроценлива, постигнувајќи одлично чувство при држење на вашиот iPhone бидејќи го комбинирате пријатниот допир на кожата со чувството на сигурност што дава гумен зафат, кој не ви се лизга во рацете. Копчињата се покриени со браник, но чувството при притискање на нив е многу добро, одржувајќи го потребниот допир за да знаете дека сте ги притиснале. Да, има прекин за прекинувачот за вибрации, звучникот и микрофонот, како и приклучокот за молња.

Браникот ги покрива сите рабови на вашиот iPhone и се издвојува доволно за да го заштити екранот кога е наопаку, но ви овозможува да носите „целосни“ заштитници на екранот, без да ги кревате, како онаа што ја носам на оваа фотографија. Ми се допаѓа идејата дека iPhone изгледа како една работа кога е поставена на масата со лицето нагоре и друга поинаква кога е поставена со лицето надолу, откривајќи ја кожата на куќиштето, нешто што не се чувствува на првата позиција. Совршено се вклопува со кој било од номадските ремени на Apple Watch кои ги прегледавме овој линк.

Кабел за експедиција, отпорен на сè

Дали сте еден од оние што ги уништуваат конвенционалните кабли? Дали кој било купен кабел не трае повеќе од неколку месеци? Номад сака да го реши тоа со својот нов кабел за експедиција, направен од Кевлар однадвор и одвнатре. Овој материјал се користи за производство на панцири или многу додатоци за планинарење., бидејќи има интересни својства како што е многу висока отпорност на високи температури, корозија или триење. Тоа е, можете да направите што сакате до кабелот, кој освен ако не го исечете намерно со ножици, тој ќе одолее практично на сè.

Покрај материјалот што се користи за покривање на кабелот, Номад сакаше да засили уште една од неговите слаби точки: спојот со приклучокот на краевите. Тоа е најделикатната точка на кабелот, каде што многумина умираат во гилотина, а Номад го реши со гумен слој кој се протега неколку сантиметри, избегнувајќи ги оние несоодветни позиции што предизвикуваат разделување на каблите внатре. Со должина од 1,5 метри, многу е корисно што има прирабница за да го собира кога не се користи, а Номад исто така не користи типичен велкро лента, но многу удобен гумен ремен за употреба што исто така придонесува за да му се даде „врвен“ изглед. Номад е толку сигурен во својот кабел што ви нуди до 5-годишна гаранција.

Мислење на уредникот

Силата и дизајнот не мора да бидат во спротивност, а Номад го докажува тоа во своите производи. Користете материјали со врвен квалитет и комбинирајте ги различните својства на секој од нив на вистински начин да постигнете кружен финален производ Не е лесна задача, но можна е, и така можеме да ја видиме во Nomad Rugged Case и Expedition кабелот, два додатоци кои навистина се препорачуваат за оние кои сакаат нешто убаво, но тоа е исто така издржливо и го штити нивниот iPhone. Куќиштето има цена од околу 40 € на Амазон за iPhone X / XS (линк) и околу 50 евра за iPhone XS Max (линк) Достапна е и за моделите iPhone 7/8 и Plus. Во случај на кабел за експедиција, цената е околу 39 € на Амазон (линк).

Номад солиден случај и кабел за експедиција
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
39 a 50
 • 100%

 • Номад солиден случај и кабел за експедиција
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитетни материјали
 • Висока заштита и отпорност
 • Внимателен дизајн
 • Кабел со пет години гаранција

Contras

 • Неколку достапни бои

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.