Номад ја ажурира својата основа за полнење што ни овозможува да полниме до 5 уреди

Приклучок за полнење номад на Apple Watch

Момците во Номад, само што објавија ажурирање за нивната популарна база за полнење за Apple Watch а тоа исто така ви овозможува да полните два други уреди за безжично полнење. Новата верзија која е веќе достапна на веб-страницата на Номад, и е малку поскапа.

Главната новина што ја наоѓаме во ажурирањето на основата за полнење Номад за Apple Watch се две порти за полнење, порти со кои е проширен бројот на уреди што можеме да ги полниме истовремено, иако не безжично.

Приклучок за полнење номад на Apple Watch

Брзината на безжично полнење на трите калеми достапни на горниот дел од уредот, тие нудат моќност од 10W и полначот за Apple Watch е интегриран. На задниот дел од основата, наоѓаме една порта USB-C 18W и друга USB-A порта 7,5W. Вклучува сензор за амбиентална светлина што ги затемнува индикаторите за полнење навечер, што го прави идеално за поставување на ноќната маса.

Ако ја споредиме цената на базата за полнење Номад со другите што моментално се достапни на пазарот, би можеле да кажеме дека е скапа. Меѓутоа, ако ги споредиме квалитетот, моќноста и разноврсноста што ни ги нуди, иМногу е тешко да се најде основа за полнење со иста изведба и квалитет на пазарот.

Оваа нова верзија сега е достапна на официјалната веб-страница на Номад, за 149,95 долари. Во моментов, тоа не е достапно во Шпанија преку вообичаените дистрибутери, но прашање на време е кога тоа ќе го стори, па ако не сакате да плаќате царина, прашање е да почекате малку. Ако ја купите основата преку Номад, ќе добиете А. 50% попуст на кабел за молња заштитени однадвор од страна на Кеблар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Lluís dijo

  Базата за полнење Номад не работи со одредени мобилни футроли со кои работат други основи за полнење со многу пониска цена. Подобро да се тестира дека навистина работи пред да се одлучи да ја направи оваа инвестиција ... или да бидеш спремен да го смени случајот (со сите Nomad работи без проблеми и претпоставувам со официјалните Apple).
  Прекрасни се по дизајн ...

 2.   Луис Падилја dijo

  Имам официјални случаи, од Номад, Шпиген, Катализатор, Отербокс, Моши и некои ефтини копии од Епл, и сите тие работат за мене со базата Номад.