Mac mini со M1 процесор ја достигна својата ниска цена за сите времиња на Amazon

Мек мини М1

Според темпото на кое одиме, црниот петок од седмично ќе трае цел месец ноември, бидејќи, иако остануваат уште две недели за да се прослави неделата на црниот петок, во Амазон веќе можеме да ги најдеме првите понуди.

Ако ја чекавте прославата на црниот петок за да го купите Mac mini со M1 процесорот, најверојатно ќе бидете принудени да авансни набавки, бидејќи моментално можеме да го најдеме Mac mini 2020 со M1 процесор за само 679 евра. Неговата вообичаена цена е 799 евра.

Mac mini достапен на Amazon за 679 евра е моделот со кој управува процесорот M1 на Apple (Apple продолжува да го продава Mac mini со Intel I5 процесорот). Поточно, зборуваме за верзијата со 8 GB RAM и 256 GB SSD меморија.

Овој процесор е управуван од 8 јадра за максимални перформанси (4 јадра за перформанси и 4 јадра за ефикасност) заедно со уште 8 јадра на графичкиот процесор, идеални за најсложените задачи за уредување видео и уживање во игрите.

Купете Mac mini M1 со 8 GB RAM и 256 GB SSD за 679 евра во Amazon

Овој модел поддржува внесување до два монитори истовремено- До 6K @ 60Hz преку Thuderbolt порта и друг монитор со максимална резолуција од 4K @ 60Hz преку HDMI порта.

На задната страна на Mac mini со M1 процесор наоѓаме 2 Thuderbolt 3 USB-C порти, HDMI 2.0 порта, dUSB-A порти, Gigabit Ethernet порта и приклучок за слушалки. Wi-Fi конекцијата е 6-та генерација, има Bluetooth верзија 5.0 и има максимална потрошувачка од 150 W.

Mac mini M1 со 8 GB RAM и 512 GB SSD за 874 евра

Мек мини М1

Ако овој модел нема простор за складирање, можете да го изберете моделот со 8 GB RAM и 512 GB простор, бидејќи и неговата цена е намалена за 15%, е нејзината конечна цена од 874 евра, за 1.029 евра што чини во Apple Store.

Купете Mac mini M1 8 GB RAM и 512 GB SSD за 874 евра во Амазон.

ЗАБЕЛЕШКА: ДВАТА МОДЕЛА СЕ ДОСТАПНИ ВО ВРЕМЕ НА ОБЈАВУВАЊЕТО НА ОВОЈ СТАТИЈА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.