Обновен Apple Watch SE и друг со спортски карактер за 2022 година

Доаѓаме до крајот на годината и компанијата од Купертино е токму сега во овој момент на очигледна летаргија. Поради оваа причина, официјалната вест не оди подалеку од новите верзии на различните оперативни системи и на Божиќни кампањи за подарување уреди.

Во овој случај, гласините за можни нови уреди веќе се задолжени за други, како што е Марк Гурман. Познатиот аналитичар посочува дека заедно со Apple Watch Series 8, Apple планира и ‌Ажурирање на Apple Watch SE и можеби поспортска опција за часовник дека некои веќе укажуваат дека може да биде сличен на дизајнот на легендарниот Casio G-Shock.

Дали Apple Watch SE има промена?

Можно е многумина да ја чекаат новата верзија на часовникот на почетокот на годината но навистина не веруваме дека е така. Тековниот Apple Watch SE беше лансиран во септември 2020 година И најбезбедно е што новите модели, доколку пристигнат, ќе го направат истиот месец 2022 година. Овде се поставува прашањето дали навистина му треба промена на овој модел бидејќи Apple го има како економски модел, од влез, и додајте Што е новото може да ви ја зголеми цената.

Во секој случај, верзиите SE секогаш се „рециклираат“ од други уреди и затоа Не веруваме дека Apple премногу ќе ја подигне конечната цена на овој модел, дури може да издржи со истата сегашна цена во нова верзија во 2022 година.

Од друга страна, според Гурман, постои можност Apple да лансира поспортски и поотпорен модел. Овој наводен нов Apple Watch, ќе има „засилен“ дизајн кој може да додаде поотпорно куќиште на гребаници, удари, паѓања и слично. Затоа се зборува за можниот Apple Watch кој го имитира митскиот часовник Casio.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.