Овој случај за вашиот iPhone 7 интегрира електронски екран со мастило

кутија со екран-електронско-мастило-iPhone-7

Пред неколку години, на пазарот дојде паметен телефон кој особено го привлече моето внимание, Јотафон, терминал што интегрираше електронски екран со мастило на задниот дел на уредот што ни овозможи да комуницираме со уредот, додека заштедуваме голема количина батерија. Но, овој терминал никогаш не стана популарен, можеби заради преголемата цена на тоа, но сè уште сметам дека може да биде многу добра идеја, особено за оние луѓе кои користат паметен телефон да читаат. Благодарение на InkCase можеме да додадеме заштита на нашиот iPhone 7 со футролата што интегрира електронски екран со мастило.

Ако сте од оние кои сакаат да читаат на пат до работа или дома, овој капак е идеален, бидејќи ни овозможува да заштедиме голема количина батерија на нашиот iPhone додека уживаме во нашите омилени книги. Овој случај ни нуди одлична заштита за нашиот уред благодарение на технологијата Bubble Pro, која нуди извонредна цврстина што исто така му овозможува да апсорбира влијанија.

Електронскиот екран со мастило ни овозможува на прв поглед и без да мора да го вклучуваме екранот на iPhone следното закажување за календарот, задачите што ги чекаме, покрај времето. Благодарение на апликацијата Inkcase можеме да управуваме со количината на информации што сакаме да ги прикажеме на екранот што ни ги нуди овој случај.

Екранот на случајот iPhone 7 е со големина од 4,3 инчи повеќе од доволно за да можеме да уживаме во нашите омилени книги каде и да сме. Кутија за мастило за iPhone 7, производителот Oaxis не планира да лансира кутија за екран со е-мастило за iPhone 7 Plus, бидејќи достапна е за резервација за 99 УСД, со заштеда од 30 долари на крајната цена кога е достапна за продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.