Пандора лансира радио станица: Радио „Палец“

радио пандора

Стриминг услугата Rdio падна и Пандора ја стекна компанијата за да го зајакне своето присуство во стриминг музичката индустрија. Апликацијата има големи ривали во моментот, како што се Apple Music, Spotify и YouTube, но не сака да исчезне. Во нов обид да се издвои од неговите ривали, Пандора лансираше нова персонализирана радио станица овозможено со аквизиција на Rdio. Оваа станица е крстена како Радио со отпечатоци.

Идејата зад Thumbprint Radio е curубопитна и може да работи добро. Овој нов дел, кој е скриен во официјалната апликација Пандора, создава a радио станица заснована на „лајкови“ што ги обележавме во другите плејлисти во рамките на услугата. Затоа, корисникот има канал што ги меша сите нивни музички вкусови.

Тоа е паметна станица, која учи подобрете ја целта бидејќи корисникот сака повеќе песни. За Thumbprint да работи, треба да имаме создадено најмалку три станици и да ни се допаднаа три станици на секоја станица.

Радио со отпечатоци Таа се појавува како моќна алатка во Пандора и може да се натпреварува со слични функции што ги наоѓаме во Spotify, но не и во Apple Music. Облогот на Apple е поризичен, со радио станица што емитува 24 часа на ден, 7 дена во неделата, низ целиот свет, со секаква музика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.