Папагалот го најавува својот Bebop Drone 2, сега со поголема автономија

Папагал Бебоп Дрон 2

„Папагал“ неодамна ја објави новата верзија на својот врвен комерцијален дрон, Bebop 2. Бебоп на Папагалот беше дронот што го презеде познатиот АР. Дрон од истата компанија, рече дека дронот постави тренд и е еден од најпопуларните во оваа растечка мода на небото-набудувачите.

Со пристигнувањето на DJI и неговиот Phantom модел на пазарот, Parrot забележа сериозен удар на неговиот ограничен и непрофесионален дрон «AR.Drone», од тие причини тие решија да одат чекор понапред и повторно да размислат за новиот пазар што се појавува.истакнал начин.

Резултатот од ова беше Беноп Беспилотно летало, беспилотно летало на високо ниво, на линија помеѓу играчка и професионален дрон, уред со високи перформанси и ниска цена, и да одат уште подалеку од Папагалот Контролор на небо, додаток што дозволуваше контролирање на дронот со употреба на 2 џојстици, користеше антена за да достигне поголемо растојание (до 2 километри), па дури и дозволи поврзување на очила FPV за да можеме да видиме од прва рака сè што нашиот дрон виде од небото .

Беномот Бебоп вклучуваше а 14MP предна камера способен за снимање видео до FullHD 1080p со 180º агол на гледање и софистициран систем за стабилизација на слика, мешајќи софтвер и хардвер, произведоа фантастични видеа и фотографии.

Папагал Бебоп Дрон 2

На кратко, беспилотно летало на секого што му ги отвори вратите на она што само малкумина можеа да го сторат, а сега и со Бебоп 2 Тие одат подалеку.

Сметајќи на главната привлечност на овој производ, а тоа е да може да се контролира од нашиот паметен телефон со апликацијата Бесплатен лет 3, семејството Бебоп секогаш доаѓаше да ни ги олесни работите, благодарение на нивната апликација и Интегриран GPS Од беспилотното летало можеме да уживаме дури и во плановите за летови, каде што означуваме каде сакаме да се движи, а пилотскиот автомобил ќе се грижи сам за рутата

Bebop Drone 2 ги има истите функции како и неговиот претходник, сепак се фокусира на подобрување на слабата точка на овие уреди, неговата автономија, се случува 15 до 25 минути, скоро половина час лет, а неговата брзина исто така е подобрена, сега е способен да достигне 60 км на час, без сомнение задоволство за loversубителите на брзината и технологијата, брза птица под наша контрола, погледи кон небото, нема да има ништо што ќе му избега на овој нов дрон од француската фирма што доаѓа да го опорави пазарот со пробивна цена од 550 €, само 50 € поскапо од неговиот претходник, 300 € поевтино од неговите ривали (ако сакате Sky Controller ќе мора да платите 800 € за пакетот со вклучен дрон).

Ако сте исто толку желни како мене да се плеткам со овој нов производ, можете да дојдете до привремената продавница во Барселона каде што сигурно можат да ви дадат повеќе информации за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Августин dijo

    Изгледа многу убаво. Ја купив мојата минатата година и размислувам да ја добијам новата верзија http://www.juguetronica.com/bebop-drone-2 Дали мислите дека вреди? Прочитав дека скиконтролерот ќе биде компатибилен со Bebop 2, дали знаете кога? Благодарам