Патент за ставање на Apple Pencil во куќиштето iPad

За Apple, прашањето за патенти е нешто што оди рака под рака со брендот и во овој случај тие само прифатија оној што е насочен директно кон случајот iPad Pro, магичната тастатура. Во овој случај, патентот нуди опција што ќе им се допадне на корисниците кои исто така го имаат Apple Pencil како основен додаток за работа, одмор и други.

Компанијата Купертино пред неколку недели го лансираше случајот iPad Pro со оваа тастатура и trackpad со она што многу корисници го видоа „светлото“ со него, но има мал недостаток - да се нарече нешто - а тоа е дека оние што го имаат Apple Молив имаат тенденција да го „изгубат“ во ранецот кога го носат iPad Pro од едно до друго место како што тој постојано паѓа ... И така, во игра влегува овој нов патент што може да биде ваш спас.

Евидентно е дека оваа магична тастатура има вистински успех во продажбата и покрај неговата висока цена и е дека тоа е нешто што многу го очекуваат корисниците на iPad Pro кои сега гледаат совршена замена за лаптопот, исто така, друга позитивна точка е што оваа тастатура со trackpad работи и за iPad Pro од 2018 година и најактуелен Патент за магична тастатура алеш Неуспехот е она што го дискутиравме погоре дека во многу случаи Apple Pencil е неопходен придружник на овој iPad Pro и новиот случај не е „удобен“ за носење. Затоа овој патент дека Совршено се разбира со гледање на цртежот:

 

Нема повеќе што да се каже. Навистина се надеваме дека овојпат фирмата од Купертино нема да го заборави патентот и ќе го додаде директно во следната верзија на случајот, да, сигурно ќе имаме подобрена верзија следната година, па токму тогаш ќе треба да ја додадат оваа опција. Текстот што го наоѓаме во патентот е јасен и зборува за дупка за вметнување на Apple Pencil и дека е целосно интегриран во куќиштето, веднаш на спротивната страна од онаа на USB-C полначот. Што мислите за оваа идеја?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.