Патент на Apple покажува iPhone во дизајнот Mac Pro

Треба да се каже дека дизајнот на најновиот модел Mac Pro, многу помодуларен од претходниот, беше критикуван при лансирањето дека наликува на „ренде за сирење“ и подоцна кога ќе го имате пред вас, би сакале да го имате овој iMac на вашата трпезариска маса, едноставно за да уживате во неговиот спектакуларен надворешен дизајн.

Вистината е дека овој дизајн можеби не ги сака сите, но навистина нема никаква врска со ренде за сирење кога го имате пред вас. Пред неколку дена нов патент регистриран од компанијата Купертино покажа iPhone со дизајнот на овој iPhone Замислуваш?

Добро за некои работи лоши за други

Се подразбира дека додавањето на овој патентиран дизајн на Apple Mac Pro на iPhone може да имаат свои добри работи и очигледно и други лоши работи. Да кажам некои позитивни страни, главно доаѓаме до многу добра дисипација на температурата или дури спектакуларен зафат. Лошо, немаме отпорност на проблеми со вода, па дури и нечистотија во внатрешноста на опремата ...

Патентот што се гледа на мрежата Патентно Епл Може да влезе во нас повеќе или помалку од вид, но она што е јасно е дека на Apple му изгледа тешко да го додаде овој дизајн на Mac Pro на iPhone на краток или долг рок. Материјалите што се користат за изработка на Mac Pro може да завршат iPhone или дури може да имаме нешто слично во дизајнот еден ден, но копирањето на овој дизајн ни се чини дека може да донесе повеќе недостатоци отколку предности кај iPhone. Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.