Тест за брзина помеѓу iOS 15 и iOS 14.6

iOS 14.6 наспроти iOS 15

По крајот на WWDC 2021, како што беше планирано, Apple го објави iOS 15 прва бета верзија, нова верзија на iOS што ни нуди интересни новости, иако за многу корисници тие не се доволни, особено во верзијата за iPad, бидејќи не дозволува да се добие целата моќ на новиот iPad Pro 2021 со процесорот М1.

Со објавувањето на новата верзија на iOS, беше прашање на време кога момците од iAppleBytes направија cСпоредба на перформансите помеѓу првата бета верзија на iOS 15 и најновата верзија што Apple продолжува да ја потпишува и денес, iOS 14.6. Имајќи предвид дека и iPhone 6s и iPad Air 2 се ажурирани, перформансите на двата уреди се нечија претпоставка.

Инкогнито што е избришано на ова видео, бидејќи момците од iAppleBytes го спроведоа овој тест на различни уреди, вклучувајќи ги и оние кои се најдолго на пазарот, како што се првата генерација на iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7 ...

Ако сте го виделе видеото, а ако не ви велам, иако iOS 15 е во прва бета фаза, перформансите што ги нуди е многу слична на онаа што можеме да ја најдеме со iOS 14.6. Практично, единствената разлика во перформансите се наоѓа во времето потребно за започнување на секој модел.

Бидејќи Apple објавува нови бета-верзии, шансите се дека е тоа Перформансите на iOS 15 продолжуваат да се подобруваат да биде повисок од iOS 14.6. Се додека iPhone 6s продолжи да работи како и обично со следната верзија на iOS, корисниците на овие уреди ќе бидат повеќе од задоволни, бидејќи ќе можат да продолжат да користат уред со повеќе од 6 години на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.