Пилин го штити вашиот iPhone без тешко да го забележите

Пил со години се фали дека создава најтенки куќишта за нашите iPhone телефони. Нивните куќишта се ултра-тенки, тие тешко додаваат дебелина на вашиот паметен телефон и секогаш имаат многу дискретен дизајн. кои ви овозможуваат да уживате во дизајнот на iPhone без додавање на непотребни додатоци.

За новите iPhone XS, XS Max и XR имаме свои навлаки што совршено се вклопуваат, и заштитник на екранот кои ги надополнуваат навлаките и кои формирајте совршен сет за оние кои сакаат да го заштитат својот паметен телефон без да го забележат. Ги тестиравме и ви ги кажуваме нашите впечатоци покажувајќи слики за тоа како изгледаат на XS Max.

Неколку дизајни со иста просторија

Пилл ни нуди неколку дизајни за своите корици, но секогаш одржувајќи ги принципите непроменети: колку помалку ќе бидат забележани, толку подобро. Јас бев во можност да го одобрам транспарентниот модел и про transирната црна боја. Првиот го остава дизајнот на iPhone недопрен, и благодарение на минималната дебелина едвај забележувате дека носите нешто. Вториот дава мат изглед на iPhone-от што јас лично го сакам. Имаме и уште два про transирни модели, во сребрена и розова боја, и два сјајни модели, целосно нетранспарентни, во црно-бело, кои исто така се спектакуларни. Најновиот модел во мат мат црна боја ја комплетира колекцијата на куќишта Peel.

Друг важен детал е отсуството на каков било вид на бренд или лого на нивните куќишта. Ако сакате да го одржите недопрениот дизајн на iPhone и да го направите јаболкото од задната страна видливо, или само делумно да се маскира, можете. И, ако сакате да скриете кое било лого на Apple, исто така, но очигледно без да мора да го трпи логото на која било друга марка.

Квалитетни материјали

Тие не се првите толку тенки случаи што ги испробав, а некои веќе ги објавивме на блогот. Првото нешто што се забележува кога веќе имате неколку навлаки од ваков тип во ваши раце е дека материјалите се различни од оние што ги пробав досега. Транспарентниот капак е мек на страните, крут е на задниот дел, односно како и другите слични навлаки од други марки кои се многу подебели. Про transирниот црн ракав е поцврст, но сепак е доволно флексибилно за да може да се отстрани и да се стави капакот без страв од виткање или кршење, како и со другите што ги пробав.

Заштитникот на екранот од своја страна е комплетен, нема процепи за изрез, или останува во рамките на милиметри од границата на екранот, оставајќи го тој ужасен раб на конвенционалните заштитници. Заштитникот ја достигнува границата на екранот така што помеѓу него и случајот Пилин нема тешко виртуелен простор што е практично занемарлив. Овие типови заштитници на екранот се единствените што толерирам на мојот iPhone, затоа што заборавам дека ги носам, проблемот е што многу навлаки на крајот ги креваат овие заштитници за рабовите, но тоа не се случува со капакот на Пилинг, бидејќи е совршено измерен за да го надополни заштитникот.

Транспарентноста на заштитникот е исто така многу важна, и допирот. Како што реков претходно, забораваш дека го носиш, бидејќи не цените никакви варијации помеѓу бојата на екранот со заштитникот без него, и со допир, повеќе од истиот. Секако, можете да продолжите да го користите 3D Touch на екранот, без да забележите дека има загуби во чувствителноста на екранот на притисок со прстот.

 

Кој сака да се пофали ...

Ако кутиите се прилагодени на големината на iPhone за да се избегне непотребно зголемување на дебелината, истото важи и за дупките за копчињата, прекинувачите или звучниците. Просторот што го оставаат овие вдлабнатини е прилагоден на минимум, откривање на копчињата што на тој начин ја одржуваат сензацијата недопрена кога ќе се притиснат. На кратко, се чини дека ќе носите iPhone со една од оние кожата што се држи за да ја смени бојата повеќе од заштитна футрола.

Крајниот резултат е iPhone кој го одржува неговиот дизајн речиси недопрен, што изгледа како да сте облечени „голи“, но ова има цена. Очигледно случаите со Пилинг не се оние што нудат максимална заштита, а тоа значи дека не се погодни за оние кои имаат лизгави раце или да му дадат iPhone на мало дете, или барем не би ги препорачал. Гребнатинки и минимални капки нема да бидат проблем, и заштитникот на екранот ќе ја изврши својата функција од напади на екранот, но не можете да очекувате доволно амортизација при падови од одредена висина.

Мислење на уредникот

Куќиштата Peel и заштитникот на екранот се совршен додаток за оние кои сакаат да го заштитат својот iPhone без да го забележат, притоа држејќи ја дебелината и дизајнот практично недопрени. Отсуството на кој било вид лого или бренд и колку совршено се вклопуваат футролите и сите детали што оставаат бесплатни врски, звучници и копчиња, ги прават совршен додаток за оние кои сакаат голи iPhone, но се плашат дека ќе заврши оштетен . Разновидност на бои и завршни работи на располагање, како и цената на кориците и заштитникот на екранот направете ги скоро задолжителни набавки Освен ако не барате максимална заштита. Цената на кориците е 22 €, а на заштитникот 25 € на веб-страницата на Пилин ()

Добрите

 • Минимална дебелина
 • Дискретни дизајни без ознаки
 • Материјали отпорни на квалитет
 • Различни модели на располагање

Contras

 • Слаба заштита пред паѓање

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марио dijo

  Па, вистината е дека естетски е во ред, но на функционално ниво остава многу да се посакува. Мора да ја исчистите прашината од мојот случај, бидејќи ако не, ви се случува она што ми се случи, а тоа е дека iPhone почнува да покажува влошување на бојата, како дамки поради ова.
  И тука е втората лоша страна: Ако го вадите и ставате капакот, тогаш тој се деформира, станува поголем отколку што започна и никогаш нема да ви го даде првичното вклопување.

  1.    Луис Падилја dijo

   Овој проблем на акумулирање прашина е заеднички за сите случаи, секогаш мора да ги отстранувате од време на време за да го исчистите телефонот. Што се однесува до она што го велите за деформацијата ... ќе биде потребно да се види како тие го издржуваат текот на времето, но овие материјали не се како оние на другите ... тоа ми дава дека тие ќе издржат подобро

 2.   Раул Авилс dijo

  Ви благодариме за прегледот Луис.
  Имам уште едно прашање ...

  Дали чистата футрола е целосно про transparentирна или има карактеристичен бел мат допир?
  Исто така, ако допирот е нешто гумен како силикон или, напротив, дали е нешто крут како tpu?

  Благодарам уште еднаш!

  1.    Луис Падилја dijo

   Целосно е транспарентно. На
   Допирот е нешто гумен на страните.

 3.   Раул Авилс dijo

  Ви благодариме!