Tile ги лансираше новите Tile Pro и Tile Mate

Плочка про

Tile претстави два нови модели на своите популарни уреди за лоцирање. Тие се новите Tile Pro и Tile Mate, со многу интересни новости, како што се заменлива батерија и подолг опсег.

Плочките уреди се уреди за лоцирање што ќе ни овозможи, како што покажува нивното име, да го лоцираме она со што сме ги поврзале.

Успеваме да ги лоцираме и преку Bluetooth, емитувајќи звук и преку апликацијата, во која можеме да ја знаеме последната позната позиција (последен пат кога бевме блиску). Што повеќе, има заедница што може да ви помогне да ја лоцирате, како и тоа исто така ни помага да го лоцираме нашиот мобилен телефон од плочка што ќе го направи iPhone-от да ringвони (без оглед дали е тивок).

Врвниот модел што тие го претставија е Tile Pro, и во спецификациите и во големината и тежината. Доаѓа во бели или црни бои и го подобрува опсегот на Bluetooth од претходните модели, до 90 метри (нормалното беше 30 метри) и волумен до три пати погласен.

Секако, сега вклучува батерија со копче за да може да ја менувате Кога ќе остане без батерија Нешто што не можеше да се направи во претходните модели и бевме принудени да го смениме за нов со програмата за размена на плочки (што ви даде друг уред по пониска цена).

Неговиот дизајн, како и целата плочка, дискретно е и лесно се обесува или се држи до што било на што можеме да помислиме. Покрај тоа, тие можат да се пофалат со висока отпорност на животната средина.

Плочка Мате

Другиот нов модел е Tate Mate, помала верзија, поевтина, но со поумерени спецификации. Има дострел од 45 метри и звук 50% погласен од стариот Tile Slim. Позитивната страна е што тежи само 7 грама и е многу помала од Tile Pro.

Исто така вклучува заменлива ќелија за копчиња сами, за да можеме да го користиме и после годината на траење на батеријата без проблеми.

И двата уреди се веќе во веб- Европски за продажба. На Tile Pro чини 35 € (2 за 60 €) и Tile Mate чини 25 € (4 за 65 €) на која мора да додадеме пратка од 4 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.