Lifeивотот е подобар без жици, најновата најава на Beats открива нови слушалки

Пинокио ​​во рекламата на Битс Способноста да слушате музика безжично не е ништо ново. Она што беше новост во телефонот на „Епл“ е елиминирање на 3.5 милиметарскиот приклучок за слушалки, потег што, според оние од Купертино, тие дадоа храброст да сакаат да еволуираат и да остават зад себе конектор стар повеќе од 100 години. . Кој сака да ја искористи ситуацијата е Отчукувања, компанија што Apple ја купи пред нешто повеќе од две години.

Познатата компанија за звучна опрема лансираше нова реклама во која можеме да видиме многу познати луѓе како шетаат, танцуваат и направете скоро што било што користите безжични слушалки, или барем без кабел да ги поврзе со уредот од кој ја добиваат музиката. Еден од протагонистите на рекламата со наслов „Got No Strings“ е Пинокио, дрвеното момче на Карло Колоди, кое Дизни го доби налог да го донесе на големото платно.

Beats ги претстави Solo3, Powerbeats 3 и BeatsX

Долгата реклама од 1.42 секунди изгледа како да е наменета за емитување во ударно време. Во него можеме да ги видиме Beats Solo3, слушалки многу слични на оние од претходната генерација со кои можеме да слушаме музика 40 часа непрекинато. Тие исто така презентираат и други слушалки каде што е важна батеријата, но во овој случај се должи на брзото полнење, на Powerbeats 3 Безжичен. Конечно, тие исто така ни презентираат што велат тие ќе бидат наши придружници во текот на целиот ден ОтчукувањаX.

Соло3 веќе се disponibles долго време, но Powerbeats3 и BeatsX ќе пристигне на крајот на 2016 година. BeatsX ќе има цена од околу 150 евра, додека Powerbeats 3 ќе чини околу 200 евра. Сите три слушалки се контролирани од W1 процесорот кој е присутен и во AirPods, новите слушалки на Apple кои ќе бидат пуштени во продажба во наредните недели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.