Погласно! ви помага да ја контролирате јачината на звукот на вашите AirPods

Кога Apple за прв пат ги објави своите нови безжични слушалки за AirPods за iPhone 7 и iPhone 7 Plus, тие наидоа на некаков скептицизам и не малку критики. Многу честа поплака кај корисниците е дека, за разлика од класичните жични слушалки на Apple, новите AirPod немаат никаква интегрирана контрола на јачината на звукот. Затоа, за да ја контролираме јачината на звукот на она што го слушаме преку нашите безжични слушалки на Apple, ќе мора да користиме Siri или да го направиме тоа преку самиот iPhone.

Како што секој корисник на Siri може да открие за себе, иако е многу убава алатка, не секогаш разбира во целост што сакаме да му кажеме. Покрај тоа, тука е и прашањето за комуникација со Сири на јавни места, на отворено. Од друга страна, отклучувањето на iPhone за зголемување или намалување на јачината на звукот исто така не е практичен метод во различни ситуации, на пример, додека работите. Сопствениците на Apple Watch, барем, имаат предност во овој поглед со апликацијата Now Playing, која, сепак, е можна да се користи само кога свириме музика од Apple Music ... и нема секогаш да пуштаме мултимедијален материјал од мајчината апликација од Apple.

За да се реши ова, лансирана е апликацијата „Погласно!“, Што е едноставна апликација која го покрива овој важен јаз од кој се жалат многу корисници. Ако имате или ќе добиете безжични Airpods на Apple, можеби треба да размислите да ја купите оваа апликација што ќе ви овозможи далечинско управување со јачината на звукот за вашите слушалки. Покрај тоа, апликацијата има и верзија за Apple Watch, која работи како додаток на онаа што мора да ја инсталираме на телефонот. Покрај тоа, употребата на апликацијата не е ограничена само на слушалки, бидејќи може да се користи за контрола на јачината на звукот на телефонот на кој било начин и со кој било вид слушалки. Во верзијата за Apple Watch, тој исто така има и Force Touch интегриран, така што ако притиснеме на екранот, ќе добиеме контекстуално мени што ни овозможува директен пристап до различни степени на јачина на звук: 25%, 50% или 100%, во целост моќ.!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.