6 × 14 Подкаст на Актуалдадид iPhone: Новиот и критикуван случај за iPhone 6s

iphone за новини на подкаст

Дожд од критики за Apple во последните денови. Прво, компанијата покренува случај кој не прави ништо повеќе од генерирање негативни критики и второ, а. нелегална продавница за апликации на продавницата за апликации. Ова се двете теми што ги опфаќаме во длабочина во програмата оваа недела, што уште еднаш ги пренесуваме во живо на Перископ. Ги собираме најдобрите коментари што ни ги оставија следбениците на преносот во живо и на Твитер. Покрај тоа, најавуваме посебна програма за завршување на годината, како што никогаш порано не сме направиле.

Оваа недела на програмата се:

Следете го iPhone News Podcast секоја недела во продавницата iTunes. Целосната програма од оваа недела можете да ја слушнете тука:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.