Откажување на бучавата и водоотпорност за следната верзија на AirPods

Откажувањето на бучавата и водоотпорноста се враќаат на следната генерација на добро познатите безжични слушалки на Apple, AirPods. Се чини дека ова време е добро, но од сето тоа Нема да дојде оваа година, ќе биде за следната година.

Блумберг, со добро познатиот Марк Гурман, повторно беше задолжен за објавување на оваа вест до мрежата, откако пред неколку дена беше речено дека скоро целосна безбедност Apple ќе ги обнови AirPods оваа година со новиот чип и малку друго.

AirPods

Тековните AirPods се отпорни на вода и прашина

Ако ги погледнеме спецификациите на сегашните AirPods, ќе сфатиме дека тие се веќе отпорни на вода и прашина, но во овој случај само на пот, прскања на дожд или слично и нешто друго, во случајот на новиот модел за кој зборува Гурман , AirPods би биле целосно водни и исто така ќе ни овозможат да уживаме во нешто што не го разбираме бидејќи сегашниот модел го нема денес, поништување на бучавата. Откажувањето на бучавата во слушалките од овој тип може да изгледа нешто смешно бидејќи не го покриваат целосно нашето уво, но всушност е многу добро што го додаваат бидејќи помага да имате подобро аудио искуство со нив.

Очигледно разликата помеѓу еден и друг модел директно ќе се искорени во овие повеќе премиум спецификации, па затоа замислуваме дека цената на сегашниот модел нема да биде онаа што ја имаат новите AirPods од 2019 година. Друго прашање што треба да се земе предвид и тоа не се дискутира во оваа вест е онаа на кутијата со безжично полнење за слушалките на Apple, замислуваме дека ова треба да пристигне оваа година со лансирање во септември на базата за полнење AirPower, но нема податоци што ќе го потврдат затоа ќе мора да чекаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.