Преглед на безжични слушалки MEE аудио M9B

m9b-mee-аудио-преглед

Лансирањето на новите модели на iPhone 7 го означи почетокот на крајот за врската на слушалките во мобилните уреди на Apple, бидејќи не беше првата компанија што се одлучи за елиминација на оваа класична врска што е со нас повеќе од 65 години . Така што промената не беше толку тешка, Apple испорачува адаптер за молња, така што повеќето неволни корисници можат да продолжат да ги користат слушалките со приклучок за приклучок, додека тие почнуваат да ги менуваат слушалките за безжични.

Во моментов на пазарот можеме да најдеме голем број на безжични слушалки, модели кои покриваат секакви цени. Логично, колку помалку пари сакаме да потрошиме, толку помалку спецификации ќе најдеме. Денес ќе ги анализираме слушалките MEB аудио на МЕБ, слушалки кои ни нудат карактеристики што им конкурираат на моделите на многу брендови што во моментов можеме да ги најдеме на пазарот. по многу привлечна цена.

Кој е аудио Mee?

Иако оваа фирма може да звучи како ништо за многу корисници, тие не се странци во светот на музиката. Mee Audio го започна своето патување во 2005 година посветувајќи се на развојот на слушалки кои нудат дизајн и аудио квалитет идеален за loversубителите на музиката. Mee се фокусира на спортски слушалки и hi-fi слушалки за најсложените loversубители на музиката. Во моментов Mee аудио ни нуди голем број на безжични и жични уреди кои ги покриваат практично сите потреби што корисниците можат да ги имаат. Покрај тоа, нивните цени одговараат и на сите џебови.

Интегриран микрофон и контроли

m9b-mee-аудио-301

Главната предност што ни ја нудат безжичните слушалки во споредба со традиционалните е можноста да го чуваме нашиот уред во кој било џеб, без да треба да бидеме опкружени со кабли, кавга особено кога ќе стигне студот. Ако тие исто така ја интегрираат не само можноста за слушање музика, туку и Тие исто така вклучуваат микрофон за остварување и примање повицислушалките заработуваат многу поени, особено за корисниците кои примаат голем број повици во текот на целиот ден.

Дизајн на уво

m9b-mee-аудио-315

Звучниците со систем за поништување на бучавата имаат тенденција да имаат повисока цена од нормалната и да избегаат од џебот на многу корисници. Слушалките M9B имаат дизајн во ушите, т.е. одговара на големината на нашето уво и тоа исто така не изолира во голема мера од бучавата што нè опкружува и што може да пречи во репродукцијата на музиката во разговорот што го водиме.

Еден од главните проблеми со кои се соочуваме со овој вид слушалки е тоа што тие можеби не одговараат на нашето уво. За да се реши овој проблем, M9B вклучуваат 4 различни големини на подлогата нудејќи сопствено вклопување, функција за добредојде во овој тип на уреди.

Повеќе точка врска

m9b-mee-аудио-290

M9B ни овозможува поврзете ги и користете ги истовремено на најмногу два уреди, за да можеме да ги користиме секој ден со нашиот iPhone и iPad без да мора постојано да ги спаруваме. Повеќе точката врска е уште една од предностите да се земе предвид дека ни нуди овој специфичен модел на Mee аудио.

Содржина на кутија

 • Безжични слушалки за уши M9B.
 • Микро-USB кабел за полнење на слушалките.
 • 4 адаптери за да се вклопат во увото на корисникот што е можно повеќе.
 • Упатство за користење.

Спецификации за безжични слушалки M9B

 • Фреквенција на одговор на звучникот: 20 Hz до 20 kHz
 • Bluetooth: 4.0
 • Опсег: 10 метри
 • 4 часа репродукција на музика.
 • 4,5 часа разговор.
 • 180 часа на одмор.
 • Tiempo de carga: 90 минути.
 • Поврзување за полнење: микро-USB (полначот и кабелот не се вклучени).
 • Микрофон: секаде насочен.
 • Фреквенција на одговор на микрофон: 1oo Hz до 10 kHz
 • Чувствителност: -42dB +/- 3db
 • Растојание на кабелот за поврзување помеѓу слушалките: 58 см
 • Тежина: 16 грама.
 • Тип на вклопување: во уво

Каде можам да го купам?

MEE аудио M9B се достапни преку Zocotity.es за само 27,99 евра.

Мислење на уредникот

Безжични слушалки MEE аудио M9B
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
27,99 a 34,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Квалитет на звук
 • цена
 • квалитет
 • Одлично пакување
 • Контрола на јачината на звукот
 • Вграден микрофон
 • 4 влошки со различна големина

Contras

 • Достапно само во црно
 • 4,5 часа автономија што може да се подобри

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.