Преглед на креативни слушалки Aurvana In-Ear3 Plus

Опсегот Creative Aurvana за слушалки во ушите има нов модел на продажба веќе неколку недели Aurvana In-Ear3 Plus и не е изненадувачки, ова е производ што нема да ги разочара оние кои бараат квалитет на аудио по разумна цена.

Како и во другите изданија на серијата „Аурвана“, новата креативна „Аурвана во уво3 плус“ се испорачува во атрактивно пакување што се крие во многу дополнителни додатоци. Заедно со слушалките, ќе добиеме и торбичка за носење, три комплети перници за уши (од кои едната е пена), алатка за чистење и аудио адаптер за употреба во авиони.

Бидејќи ова се слушалки за во уво, важно е да се изгубат првите неколку минути изберете влошки со точна големина за нашите уши. Удобноста и бас-одговорот на слушалките во голема мера ќе зависи од тоа, затоа е многу важно да се избере соодветна големина на силиконски влошки за уши, на крајот на краиштата, за тоа да ни дадат пар од нив во големина S, M и L .

Креативна Aurvana In-Ear 3 Plus, први впечатоци

Креативна Аурвана уво 3 плус

Откако ќе ги имаме точните влошки за уши во Creative Aurvana In-Ear3 Plus, преминуваме кон она што нè интересира: квалитет на звук

Curубопитно е што слушалките од овој тип имаат фреквентен одговор од 10 hz до 17Khz, оставајќи ги највисоките фреквенции на звучниот опсег на човечкото суштество кои обично достигнуваат 20Khz. Иако ова може да биде недостаток за повеќето аудиофили, вистината е дека немав перцепција на недостаток на динамичен опсег, што е уште повеќе, средните и високите фреквенции се една од предностите на креативната авурвана во уво 3 плус .

Средовите и височините отсекогаш биле едни од обележјата на серијата „Аурвана“ и во креативната „Аурвана во уво3 плус“ немаше да биде поинаку. Слушањето музика, музички жанрови во кои преовладува овој вид звуци е прилично искуство, јасно репродуцирање на секој од звуците присутни во песната. Гласовите, исто така, добиваат поголема истакнатост и звучат природно, близу, зголемувајќи го степенот на емоции што го пренесуваат на нашето тело.

Креативна Аурвана уво 3 плус

Она што постојано ми недостасува е посилно присуство на ниски фреквенции. Креативната Aurvana In-Ear3 Plus има убави и дефинирани ниски фреквенции, но според мене, тие немаат длабочина. Можеби тоа е единствениот минус што би и го дал на оваа група, но ова е нешто лично што исто така влијае само на одредени музички жанрови.

Решението за да се постигне поголемо присуство на бас е да се користи еквилајзер и дури и ако се зголеми интензитетот на басот, звукот останува избалансиран и чист.

Малкумина обрнуваат внимание на слушалките, придржувајќи се на стандардните кои, без да бидат лоши, не можат да се споредат со оние како Креативната Aurvana In-Ear3 Plus. Можете да слушате музика и можете да слушате музика, Со голема буква. Како што велам, Aurvana In-Ear3 Plus се на друго ниво и по квалитет и јасност и тоа им помага на песните да се чувствуваат поинаку.

Изолација и удобност, столбови на Aurvana In-Ear 3 Plus

Креативна Аурвана уво 3 плус

Слушалките за во уши обично се карактеризираат со изолирање на прилично добро од надворешниот шум, но во случај на Creative Aurvana In-Ear3 Plus, тоа оди понатаму. Официјалните податоци на компанијата уверуваат дека А. 98% изолација, бројка што не можам да ја потврдам, но ќе ти кажам дека во средината на метро-станицата „Шамартин“ во Мадрид, со волуменот намален на iPhone, не се прикрадува амбиентална бучава. Кабелот без кислород од 1,3 метар исто така помага да се спречи неговото триење на нашата облека од воведување чудни звуци. Без сомнение, ова е јасна предност да се избегне користење прекумерни количини што на крајот го оштетуваат нашето здравје на слухот.

Друг белег е неговата удобност. Вметнувањето во увото на правилен начин може да ни одземе неколку минути, ако никогаш не сме пробале слушалки на овој начин, но штом се откажеме од тоа, тоа е парче торта. Ова го велам затоа што кабелот на секоја слушалка поминува низ јазот помеѓу увото и черепот, како да е олук. Системот работи, удобен е и ни овозможува слушалки да ги користиме со часови без непријатност.

Сето ова значи дека треба да го зајакнеме остатокот од нашите сетила максимално. Да се ​​изолираме целосно однадвор, може да биде опасно ако сме на улица бидејќи не слушаме автомобили, амбуланти или што било што се случува околу нас. Во овој случај, многу претпазливост, иако ова е применливо за сите други слушалки на пазарот, не само за креативната Aurvana In-Ear3 Plus.

Исто така како слободни раце

Креативна Аурвана уво 3 плус

Слушалките за креативни Aurvana In-Ear3 Plus се дизајнирани да се користат со мобилни уреди како што е iPhone, па затоа тие вклучуваат 3,5 милиметарски четириполен аудио приклучок, сè со цел да се вклучи модул за слободни раце и контрола на јачината на звукот, кој исто така има копче што ќе ни овозможи да се повикаме на Siri, да ја паузираме репродукцијата на музика или да одговориме на повик.

El интегриран микрофон на слушалките работи добро и ја тера другата личност да нè слуша гласно и јасно, без чудни звуци во позадина или слично.

Креативна Аурвана уво 3 плус

El аудио приклучок е позлатен И, како што можеме да прочитаме на веб-страницата на производот, тоа може да донесе некаков вид некомпатибилност со производи што користат триполни аудио приклучоци:

Компатибилен со најновите паметни телефони и таблети кои поддржуваат 4 мм 3,5-полни конектори (стандард CTIA). Карактеристиките може да се разликуваат според уредот. Препорачливо е да не ги користите со уред со нормално стерео или со 3-полен приклучок.

Заклучоци

Ако сакате преминете од слушање музика до чувство, Creative Aurvana In-Ear3 Plus ќе ви помогне да го постигнете. Неговата цена е 149,99 евра, количина содржана земајќи ги предвид квалитетот и квантитетот на додатоци кои се стандардни со производот.

Креативна Aurvana In-Ear3 Plus
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
149,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Остриот, јасен квалитет на звукот
 • Лесен и удобен
 • Вклучени додатоци

Contras

 • Повеќе длабочина недостасува во басот

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Косамон dijo

  Цената содржеше 150 долари ... да, се разбира

  1.    Начо dijo

   Неговата цена не е претерана, ќе бидете изненадени да знаете колку чинат слушалките од висока класа.

 2.   Раул dijo

  Јас го купив Xiaomi Piston 3.0 и претпоставувам дека во споредба со Creative, квалитетот нема да има никаква врска со тоа ... но ниту цената!

  1.    Начо dijo

   Јасно е, имав Sennheiser CX300, CX500 и последните SoundMagic E10, многу среќен и со последниот. Аурваната е на друго ниво, звучи поинаку и тоа е ценето кога може да се разликува секоја од фреквенциите на песната.

   На крајот е она што го коментирам, тоа оди од слушање музика со добар квалитет до чувство.

   Неодамна имав можност да испробам неколку звучници на Мартин Логан (повеќе од 12.000 XNUMX евра) и јасно е дека не би ги купил, но искуството беше неверојатно, излегувате со лази.

   Честитки!