Преглед на случај на само мобилен AluFrame iPhone 6 Plus

само-мобилна-алуфрема

Сигурен сум дека не сум единствениот што секогаш кога ќе го префрлам iPhone, првото нешто што го правам бара случај што ми се допаѓа за мојот нов уред. Доколку Apple тој ден измисли материјал отпорен на удари, производителите на куќишта за iPhone ќе мора да се затворат и нема да биде потребно да се купуваат вакви додатоци. На пазарот има многу корици (не сметајќи ги Кинезите пет евра) кои ни нудат многу можности да го прилагодиме нашиот iPhone според нашите вкусови.

Некои од нив целосно го покриваат уредот, правејќи го да остане целосно незабележан. Други, наместо тоа, заштитете ги страните на уредот покажувајќи ги двете страни на уредот. Случајот со алуминиум Just Mobile AluFrame го прави токму тоа. Благодарение на алуминиумската рамка која целосно го опкружува уредот, можеме да уживаме во нашиот iPhone без да мора да прибегнуваме кон обемни навлаки што го покриваат целосно. 

Aluframe-само-мобилен52

Случајот AluFrame на Just Mobile е како еден вид високо квалитетен оклоп за нашиот iPhone 6 Plus. Куќиштето ги обвиткува најранливите области на нашиот уред со заштита од микрофибер во внатрешноста на куќиштето, заштитувајќи го од гребнатини и удари воопшто, без да влијае на дизајнот на нашиот уред и без едвај да додадеме поголема големина на нашиот iPhone 6 Plus, што веќе само по себе е доста голем.

Aluframe-само-мобилен55

За разлика од другите случаи на фирмата, таа има а иновативен механизам што ни овозможува да ја отвориме куќиштето за да го вметнеме уредот внатре така што куќиштето никогаш нема да излезе од уредот освен ако не ја отвориме безбедносната брава што ја има повторно.

Aluframe-само-мобилен73

Конструиран од алуминиум со висок квалитет, Отпорен е на типичните удари и бркачи што ги трпи нашиот уред кога редовно го користиме. Морам да признаам дека сум со насловната страница неколку недели и продолжува како прв ден, како што можете да видите на фотографиите. Друга карактеристика што ја забележав во овие две недели е дека нечистотијата тешко се придржува до уредот, што не се случува со другите видови капаци кога се користи нормално.

Корицата е достапен во три бои: сребрена, црна и златна. Со доаѓањето на новата розова боја на новиот iPhone, производителот гарантира дека ќе лансира нова футрола во таа боја за да го комплетира опсегот на бои со кои ќе го заштитиме нашиот уред и тоа не се судира.

Мислење на уредникот:

J | M AluFrame
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
39,95
 • 100%

 • J | M AluFrame
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Квалитет на материјалите
 • Одличен дизајн
 • Понудена заштита
 • Не ја зголемува дебелината на уредот

Contras

  Висока цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Твојот dijo

  Прецизно барав капак од типот на браник за моите идни 6-ти (замислувам дека не постои само за 6-те плус) моето единствено сомневање дека е направено од алуминиум е дали е лизгаво или ако е барем помалку лизгаво од рамка на сопствен iphone, јас го користев официјалниот браник за јаболка на 4-те, бидејќи "голиот" iphone понекогаш се лизгаше и со браник за ништо, се надевам дека може да го решите моето прашање и ви благодарам за прегледот.

  1.    Игнасио Лопез dijo

   Навлаките од типот на браник, изработени од гума, спречуваат лизгање на уредот. Ова е направено од алуминиум, повеќе е лизгаво ако го споредите со традиционалниот браник, но очигледно се лизга многу помалку отколку да користите iPhone без какво било покритие.

 2.   Твојот dijo

  Haveе морам да размислувам за тоа што ми пристигнува iphone, бидејќи металниот финиш на овој случај го прави попривлечен, освен ако не најдам гума со добар квалитет и изглед, благодарам за одговорот.

 3.   Ферди dijo

  Ми се допаѓа. Тоа го прави tf повеќе квадрат, како iPhone 4… го сакам дизајнот на 4

 4.   Твојот dijo

  Што е со Игнасио, за да го купам овој случај (Благодарение на овој преглед) Видов неколку коментари за губење на сигналот предизвикан од случајот, би го ценел ако знаете нешто за тоа, поздрав.

  1.    Игнасио Сала dijo

   Особено откако поминав повеќе од една недела со овој случај, не претрпев никакви проблеми со покриеноста или Wi-Fi сигналот со овој случај.

   1.    Твојот dijo

    Купено, благодарам!

    1.    Рубен dijo

     Здраво Суа
     Може ли да потврдите дали iPhone не ја изгуби покриеноста со случајот?
     Ако го изгубам, има ли решение како што е отстранување на нешто од внатрешноста на браникот на горниот дел од микрофибер?
     Благодарам

     1.    Игнасио Сала dijo

      Вие не губите никакво покритие. Го тестирав пред да го направам овој преглед и без никаков проблем. Антените во новиот iPhone го покриваат задниот дел на терминалот, тој не е на страните.