Преземете ги бесплатно овие ексклузивни сфери за ПРОИЗВОДОТ НА Apple Watch (ЦРВЕНО)

ПРОИЗВОД Црвено

По повод прославата на 15 години од кампањата на Apple PRODUCT (RED), компанијата додава серија тотално бесплатни сфери за корисниците на Apple Watch, во овој случај Единствениот услов за да можеме да ги инсталираме овие сфери на нашиот часовник е да имаме iOS 14.5 или понова верзија и watchOS 7.4 или понова верзија. 

Шесте слободни сфери природно имаат црвени бои насекаде и се состојат од дизајните: универзално време, моно броеви, градиент, ленти, боја и типографија. Сите овие сфери што можете да ги инсталирате на вашиот Apple Watch се достапни директно од официјалната веб-страница на Apple. Сферите може да се преземат директно од нашиот iPhone со пристап до делот за кампања RED и да се преземат една по една директно од iPhone со внесување на горниот линк и кликнување на инсталирање, толку е едноставно.

Вашето купување на а (ПРОИЗВОД) ЦРВЕН Apple помага во финансирањето на антивирусни програми СИДА и СОВИД-19 на Глобалниот фонд.

Купувањата што ги правиме со овој вид производи во кампањата RED се користат за борба против СИДА и КОВИД-19. Во вториот случај, придонесите во Глобалниот фонд за борбата со Ковид-19 ќе трае до крајот на следната година. 

Овде битно е што придонесите ги прави компанијата, а не корисникот, бидејќи овој се што прават е да купат производ во црвено. Во Apple тие ги слават овие 15 години соработка со RED со давање придонеси за секое купување на нивните клиенти. На интернет тие укажуваат на тоа Придонесите на Apple третираа повеќе од 13,8 милиони луѓе кои живеат со ХИВ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.