Преземете ги новите тапети на iOS 11 и macOS High Sierra

iOS 11, macOS High Sierra, нови оперативни системи на „Епл“ кои ни покажуваат колку далеку сакаат да одат момците од Купертино оваа година. Некои оперативни системи кои не носат многу релевантни естетски промени, но кои несомнено ќе ги заживеат нашите уреди. Секако, како и во претходните прилики, момците од Apple сакаа да го додадат непарниот нова позадина за да го ослободиме оперативниот систем на сите наши уреди. И се чини дека овие нови позадини ќе можеме да ги користиме долго пред да бидат објавени конечните верзии на iOS 11 и macOS High Sierra ...

Има неколку корисници кои го проследија целото стебло на папки на новите оперативни системи, моментално во бета фаза, за да можат да ни ги дадат сите нови позадини или позадини, што толку многу ни се допаднаа во презентациите на iOS 11 и macOS Висока Сиера. Дали сакате овие нови позадини? По скокот ви ги даваме сите детали за да можете преземете ги прекрасните позадини објавени од новите оперативни системи на Apple: macOS High Sierra и iOS 11 ...

Прво на сите да ви кажам дека ние исто така ги вклучивме во списокот позадина со која е претставен iMac Pro, новиот професионален десктоп компјутер од момците од Купертино. Нова позадина што достигнува до А. 5K резолуција, резолуција на iMac Pro екранот. За да ги преземете позадините, треба само кликнете на следниве врски и зачувајте ги сликите на вашите уреди:

И сега да уживате во вашите нови позадини, а одлична алтернатива за графичко ревитализирање на вашите уреди, избегнувајќи да инсталирате Бета верзија оперативен систем кои во моментот се нешто нестабилни. И, дали сте решиле да конфигурирате некоја од овие нови позадини на вашите iPhone-и или Mac-а?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.