Денес е премиерот на Амазон 2016 година. Искористете ги овие понуди за додатоци за вашите уреди на Apple!

Амазонски премиер Ден 2016

Денес е 12 јули или, што е истото, на Ден на премиерот на Амазон 2016 година. Prime Day е начин на кој Амазон треба да ги награди своите премиум клиенти врз основа на одлични понуди, меѓу кои секогаш ќе наоѓаме напис што нè интересира и во кој можеме да заштедиме стотици евра. За разлика од Црниот петок, на пример, на Prime Day можеме да најдеме сè, но во оваа статија ќе направиме избор на најдобри додатоци за производите на Apple.

Овој пост постојано ќе се ажурира И ќе биде таму скоро цел ден, па затоа вреди да се посетува во текот на целиот ден. Ако не сте клиенти на Amazon Premium, од тука ве охрабрувам да се претплатите, особено ако обично купувате на Amazon. Само со тоа што заштедувате на трошоците за испорака, веќе вреди. Во секој случај, подолу го имате нашиот избор на понуди за Prime Day 2016.

Пред да започнам со понудите, би сакал да појаснам дека некои од нив се Флеш Понуди, што значи дека тие ќе бидат достапни само за кратко време и со ограничени залихи. Ако ве интересира некој од нив, не трошете време. Понудите беа достапни за време на пишувањето / ажурирањето на овој пост. Во понудите кои сè уште не се започнати, го додадов времето во кое тие ќе започнат и го објавувам попустот и во името на предметот и во врската за купување.

BB-8

Да почнеме добро. Денес, корисниците на Amazon Premium го имаат познатиот и привлечен робот BB-8 од „The Force Awakens“ со 45% попуст и крајна цена од 109 €. Toе дозволиш да избега? Бидете внимателни, овој droid работи многу 😉 Се разбира, ве предупредувам дека е најдобро да го превртите на чисти површини или ќе мора да го исчистите механизмот на BB-8 бидејќи е склон кон собирање на целата нечистотија од површина на која се движи.

BB-8

Купи | Star Wars - BB-8, електронски Droid робот (Sphero R001USA)

Очила VR Pasonomi

Дали сакате да уживате во некои содржини VR на вашиот iPhone? Па, искористете го фактот дека овие „Гугл картон“ од Пасономи имаат попуст од 20% и дека им останува цената од 21.59 €. Тие можат да се користат, на пример, во видеа на YouTube што се подготвени за него или во некои апликации што се исто така подготвени.

51VURFfDiVL._SL1000_

Купи |Преносна верзија со верзија на Google Cardboard на Пасономиќ

Слушалки за во уво на Bose SoundSport

Ако барате слушалки за спорт, овие ќе ве интересираат. Бозе е бренд кој нуди одлични аудио уреди и денес SoundSports се попустни 50%, што значи дека се достапни за цена од 49.90 €. Искористи!

Бозе СаундСпорт

Купи | Bose ® SoundSport® - спортски слушалки за во уво

Преносен безжичен Bluetooth звучник Anker SoundCore

Со денешните мобилни уреди, преносливите безжични звучници станаа многу интересен производ. Денес го имаме на располагање овој преносен звучник од Анкер со попуст од 43%, што останува по конечна цена од 39,99 €.

Анкер

Купи | Преносен безжичен Bluetooth звучник Anker SoundCore

Sony MDR-100AAP

Ако барате квалитетни слушалки, Sony MDR-100AAP може да ве интересира. Денес тие се со 42% попуст и им останува крајната цена од 103.90 €. Тие се достапни во разни бои, во случај да не ви се допаѓаат толку раскошни бои како на сликата што ја додадов.

Sony MDR-100AAP Купи | Sony MDR-100AAP h

Пакет кабел за молња Окли

Ако сакате да заштедите на некои додатоци на Apple, секогаш можете да се обидете да ги купите додатоците од трета страна. Денес имаме на располагање пакет со два Aukley Lightning MFi кабли (Направено за iPhone) со 75% попуст, што останува по конечна цена од 10 €. Цената во продавницата на Apple за два официјални кабли би била 58 евра.

Пакет Окли од 2 линтирање

Купи | Не се пронајдени производи»/]

PowerDrive Молња

Исто така од Анкер, денес го имаме на располагање PowerDrive Lighning, полнач за автомобил во кој можеме да го полниме нашиот iOS уред. Денес е со попуст од 63% и крајна цена од 11.19 €. Идеално за оние од нас кои го користат iPhone како GPPS.

41 + mF6wpc + L

Купи | Не се пронајдени производи

Преносна батерија PowerCore 10000

Ако барате корисници и секогаш ве снема батерија во вашите мобилни уреди, секогаш вреди да земете надворешна батерија. Денес го имаме на располагање PowerCore 10000 со попуст од 68% и со крајна цена од 15.99 €.

31СрбНВвРЕЛ

Купи | Anker PowerCore 10000

Тепоин - 3D очила за виртуелна реалност

Денес имаме на располагање 3D VR очила на Тепоин со 59% попуст што останува со крајна цена од 28.99 €. Истото што го објаснивме за претходните очила, можеме да го кажеме и за предлогот Тепоин.

41RiJN0N4pL

Купи | Тепоин - 3D VR очила за виртуелна реалност со прилагодливи леќи и каиш

Слушалки со Bluetooth Aukey, моноарни во уво - без раце

Доколку сакате слушалки да бидат и без раце и со намален дизајн или големина, Аукли ги нуди нивните со попуст од 31% и со крајна цена од 10.39 €.

61axkwltStL._SL1500_ Купи | Не се пронајдени производи

Мини Bluetooth MPOW приемник

Мини ресиверот MPOW, најновиот со Bluetooth 4.0, денес е со 46% попуст, оставајќи ви конечна цена од 12.39 €. Идеално за пренесување музика од нашиот iPhone до автомобилот, се додека има влез од 3.5 мм приклучок.

MPOW Streambot Купи | Не се пронајдени производи

Банка за напојување со надворешна батерија RAVPower 13000mAh

Зарем не стигнавте до крајот на денот со батерија на вашиот iPhone? Со енергетската банка RAVPower 13000mAh сигурно ќе пристигнете со iPhone и неколку други уреди. Денес е достапна со попуст од 65% и крајна цена од 17.59 €.

51omAA4aBL._SL1000_ Купи | Не се пронајдени производи

Држач за автомобили Авантек

Бидејќи нашиот iPhone е исто така наш GPS, држачите за автомобили се исто така интересни елементи. Денес го имаме држачот за автомобили Авантек со попуст од 67% и крајна цена од 8.59 €. Додуша, примамливо е.

71IwLe3115L._SL1050_

Купи | Преносни стојалишта AVANTEK за издувни гасови

Безжичен звучник Поларис

На премиерот Ден годинава имаме на располагање безжичен звучник Polaris со FM радио со 53% попуст, што го остава на крајната цена од 42.99 €. Достапно е во сина, црна и црвена боја.

41CZXdtkARL Купи | Не се пронајдени производи

RAVPower 13400mAh

Друга опција за оние кои бараат корисници кои не пристигнуваат со батерија до ноќта. Надворешната батерија RAVPower 13400mAh е достапна денес со попуст од 72%, што останува со крајна цена од 16.79 €. 51liuQrgrEL._SL1000_ Купи | Не се пронајдени производи

Станица за полнење VTin DuoStand

За оние кои имаат iPhone и Apple Watch, станицата за полнење DuoStand е достапна денес за цена од 12.45%, со попуст од 20%. Интересно за оние кои имаат Apple Watch и iPhone, но забележете дека, за разлика од Apple Watch што се полни на поприроден начин за него, iPhone ќе мора да се полни лежејќи користејќи свој кабел.

61JDhhLtprL._SL1000_ Купи | Не се пронајдени производи

Викшинг Фишеј 3 во 1

Дали сакате да им дадете посебен ефект на вашите фотографии? VicTsing Fish Eye 3 во 1 денес е со попуст од 43%, што му остава конечна цена од 13.59 €.

61STXCcs + vL._SL1000_

Купи | Не се пронајдени производи

Леќи со широк агол AUKEY

Продолжувајќи со леќите за iPhone, AUKEY денес го има својот широк агол со 40% попуст, кој останува со крајна цена од 23.99 €.

71NpfZAcieL._SL1500_

Купи | Не се пронајдени производи

Sony MDR-ZX770BN

Аурикулите Sony MDR-ZX770BN денес се многу поевтини. Со попуст од 38, цената на овие слушалки денес останува на 112 €.

61tVvDPhHpL._SL1200_ Купи | Sony MDR-ZX770BN

JETech Bluetooth

Ако барате тастатура за вашиот iPad и цената на Apple не изгледа привлечна, JETech денес има своја Bluetooth тастатура со 20% попуст, што се претвора во крајна цена од 26.39 €.

71A-irVOAsL._SL1500_ Купи | iPad тастатура, Bluetooth безжична тастатура JETech®

Навлака за дожд Sunwukin

Нормално, не сакам да зборувам за корици, но ова ми го привлече вниманието. Станува збор за водоотпорна футрола која би чинела 100 евра во некое друго време, но денес е со попуст од 80% и останува само на 20.99 €.

71FTorCl9vL._SL1300_

Навлака за дожд Sunwukin

EOTW торба за половината за спорт

Најдобро би било Apple Watch, но iPhone исто така може да ни помогне да ја контролираме нашата физичка активност. Фани пакетот EOTW ќе биде достапен денес со попуст (допрва ќе биде објавен).

61Y6gndgxSL._SL1000_

Купете (со попуст од 17:10 часот) | EOTW Торба за трчање со ремени

Меморија Корсар Мек

За Macs кои ни овозможуваат да им ја менуваме RAM меморијата, секогаш е подобро да го направиме тоа самостојно. Добра опција е Corsair меморијата и денес ќе понуди 2 x 8 GB со попуст (допрва треба да се објави).

512go8NCCmL

Купете (со попуст од 17:25 часот) | Комплет Corsair RAM за Mac (2 x 8 GB, DDR3, SO-DIMM, 1600 MHz, CL11)

Creative Labs Sound Blaster Free SB-Free-BK (од 19 часот)

Creative Labs Sound Blaster Free SB-Free BK е денес со попуст од 27% и останува со цена од 72,89 €.

Креативни лаборатории

Купете (со попуст од 19:00 часот) | Creative Labs Sound Blaster Бесплатни SB-БЕСПЛАТНИ-BK

Папагал - Минидрон (19:45 ч.)

Денес, меѓу понудите на Prime Day 2016, ќе биде присутен и Parrot Minidrone.Попустот ќе биде објавен во 19:45 часот.

715yiu8I + iL._SL1500_

Купете (со попуст од 19:45 часот) | Не се пронајдени производи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.