Исечете го јажето: Патување низ времето, апликација за оваа недела во App Store

Исечете го Јажето слободно

Како и секоја недела, од четврток до четврток, никогаш не се заморуваме да ви нудиме што е тоа апликација за неделаТоа е добра вест, бидејќи тоа значи дека Apple смета дека апликацијата од App Store е доволно добра за сите корисници на iOS да уживаат во неа целосно бесплатно. Овој пат апликацијата за недела е Исечете го јажето: Патување низ времето, оваа популарна зелена бубачка одзеде многу часови од нашиот живот, бидејќи со години Исечете го јажето Тоа беше една од најпопуларните игри на App Store, забавна игра каде што нашата улога е да му дадеме на овој лаком шанса да ги јаде неговите омилени бонбони. Бидете претпазливи и да не ве запуши!

Во оваа верзија на играта, славниот Ом Ном патува низ времето, но во реалноста целта на играта е тотално иста, да се испушти и да се направи карамбола со бонбоните со намера да заврши да се одмора во устата на нашиот омилен зелена бубачка Без сомнение ако никогаш не сте играле Исечете го јажето ова е добар изговор, е лежерна игра што ќе нè отстрани од чекање и редици, крајно забавна, нè тера да размислуваме без да лудуваме, нешто слично Лути птици.

исечете го јажето

опис

Придружете му се на Ом Ном додека патува назад во времето за да им ги достави бонбоните на неговите предци. Исечете го јажето: Патување низ времето е сосема нова авантура исполнета со патување низ времето, бонбони и акција базирана на физика.

Дали сакате да дознаете повеќе за авантурите на Ом Ном? Сега можете да ги видите цртежите „Приказни за Ом Ном“ и други одлични видеа на нашиот канал на YouTube за да уживате со нивните приказни.
www.zep.tl/youtube

Со две слатки нови чудовишта за да се хранат на секое ниво, Cut the Rope: Time Travel нуди двојно поголема забава од вообичаеното искуство со игри. Ако сакате Исечете го јажето, ќе го обожавате Исечете го јажето: Патување низ времето!

Нема време за губење! Посетете неверојатни поставки како што се средниот век, ренесансата, бродот за пирати, антички Египет, античка Грција, камено доба и диско време, дивиот запад, азиската династија, индустриската револуција и иднината. Предците на Ом Ном чекаат и се многу гладни за бонбони!

Оваа игра беше добитник на iKids наградите за 2014 година, вистината е дека ZeptoLab го прави тоа доста добро со Исечете го јажето секогаш добивајќи одлични критики за секоја игра што ја прават. Играта зафаќа 50.8 MB и исто така има интегрирани набавки во вредност до 24,99 €, па затоа е важно да внимаваме на најмалите ако ги оставиме да играат.

Со просечна оценка од 4,5 starsвезди, малку повеќе и малку помалку, можеме да кажеме повеќе за играта, преведена на шпански, германски, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, холандски, португалски и руски, се разбира, без јазици ќе го промашиш Очигледно е универзална апликација, така што можете да ја репродуцирате на iPhone, iPad и iPod Touch, а најдоброто доаѓа сега, и е компатибилен со кој било уред со iOS 6.0 или понов, односно апликацијата е компатибилна со кој било од iOS уредите што можеме да ги најдеме сега. Затоа, не пропуштајте ја шансата да се забавувате Исечете го јажето: Патување низ времето. 

Други игри во сагата „Исечете го јажето“

сече-јаже-чудовиште

Многумина се игри во сагата, наоѓаме две бесплатни верзии, како на пр Исечете го јажето: Експерименти, исечете го јажето бесплатно. Сепак обично овие игри на ЗептоЛаб чинат околу 0,99 и 1,99 евраТие воопшто не се скапи, но вистината е дека критиките што ги добиваат секогаш се фантастични, компанија како другите што се развива доста добро и затоа го добива она што го дава од играчите. Значи, силно препорачуваме да ја преземете оваа целосна верзија на Исечете го јажето: Патување низ времето. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.