Како да се претплатите за да ја инсталирате јавната бета верзија на iOS 9

iOS-92

За 10 дена ќе влеземе во месец јули, месец тој Apple ќе објави iOS 9 бета верзија на iOS. Првата бета верзија беше лансирана на 8 јуни, веднаш по главниот збор на WWDC и, како и обично, тие го одложуваат лансирањето на јавната бета верзија за неколку недели, така што не-развивачите имаат можност да користат порафиниран систем и со помалку грешки.

За да ги инсталирате јавните бета-верзии, мора да се претплатите, така што избраниот уред ќе ги има достапни бета-верзиите и нивните идни ажурирања. Следно продолжуваме со детали за чекори што треба да ги следите за да се претплатите на бета-верзијата и да можете да инсталирате јавна бета верзија на iOS 9 кога ќе биде објавен следниот месец.

Како да се претплатите за да ја инсталирате јавната бета верзија на iOS 9

[ОБНОВЕНО] Според коментарите, профилот нема да може да се инсталира на iPhone сè додека Apple не ја активира опцијата. Ако ова е ваш случај, ќе мора да почекате до тој момент.

 1. Ајде да одиме на Страница на програмата за софтвер „Епл бета“.
 2. Игравме на Запиши се (претплатете се. Ако веќе сте претплатени, одете на „Пеј во“).
 3. Ние ги ставаме нашите Јаболко за лична карта.
 4. Игравме на Запиши се/ Најави се.
 5. Ако имаме верификација во два чекора, ќе ви го кажеме уредот на кој треба да ја примиме пораката и да ја внесеме.
 6. Откако ќе влеземе, ќе „запишете ги вашите уреди".
 7. Избираме iOS.
 8. Од нашиот iOS уред одиме во beta.apple.com/profile, го преземаме профилот и го инсталираме.

 

Инсталирајте-ios-9-бета-публика-1 Инсталирајте-ios-9-бета-публика-2 Инсталирајте-ios-9-бета-публика-3 Инсталирајте-ios-9-бета-публика-4

Треба да земете предвид дека ќе инсталирате бета фаза. Иако е еквивалентно на третата бета верзија за програмерите, сепак се очекува да има проблеми и назадувања, па затоа, доколку го инсталирате, не зависи од работата на уредот или го користите за нешто многу важно. Не би сакале да видите како, во момент на итност, вашиот iPhone замрзнува и пропуштате важен повик или не откриете нешто што би сакале да го знаете. Не е нешто што треба да се случи, но полесно е да се случи во бета фаза отколку во финална верзија. Важно е да го имате ова на ум. Јас, на пример, имам iOS 9 на iPhone 5s, кој е мојот резервен телефон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос Де Бањулс dijo

  Неуреден и нејасен туторијал.

 2.   Себа Родригез dijo

  Само оставете го Mac да се регистрира

 3.   Фред крст dijo

  iPhone нема да запре

 4.   ionfrehley (@ionfrehley) dijo

  Ви благодарам многу Пабло, следната среда ќе го добијам мојот нов iPhone 6 Plus многу ми се допадна IOS 9, ми се допаѓа оваа опција што ни ја дава Apple за да ја пробаме BETA.Uu

 5.   Хуан Фко Каретеро (@ Juan_Fran_88) dijo

  Опцијата што ја наведовте не се појавува на мрежата, се појавува „Запиши го вашиот Mac“ и само ми дозволува да ја преземам датотеката за бета-опциите на Јосемити.

 6.   Јолус Пасат dijo

  Како да го направите тоа

 7.   Пабло Апарисио dijo

  Според вашите коментари, сега тоа не е можно (ја гледам опцијата). Ако не можете сега, ќе мора да почекате Apple да ја активира опцијата. Кога ќе дојде време, ќе ве известиме и тогаш можете да го следите ова упатство.

 8.   Useузепе Алесандро Пери Пичинино dijo

  Почекајте бета-верзија 2 на iOS 9, бета-1 носи многу грешки во батеријата (се испушта за малку)

  1.    Аксел Патрисио Еспехо Сото dijo

   Во кој модел на iPhone преземате толку брзо?

  2.    Useузепе Алесандро Пери Пичинино dijo

   Сите модели преземаат брзо, треба да почекате бета 2

 9.   Vito dijo

  Ја инсталирав бета 1 на ios9 на мојот iPhone 6 плус. Навистина ми се допадна овој нов систем, но по 10 дена користење го најголемиот проблем што го имав имав со лошата траење на батеријата. Трае онолку долго колку што имав iPhone 4, половина ден. Конечно се вратив на ios8.3 бидејќи колку што бев воодушевен од ios9, перформансите се забележуваат инфериорно во однос на ios8

 10.   Луис Фонсека dijo

  Тестирав на Iphone 6, ја јаде батеријата за 2 часа

 11.   Марио dijo

  Проблемот со батеријата во бета 1 се должеше на грешка на iCloud, со оневозможување на iCloud беше исправен; но еј, во бета 2 се чини дека направија одлично распрснување на грешки затоа што во моментот е совршено за мене.

 12.   Sandro dijo

  Тестирање на iOS 9, бета 3 во iPhone 6, батеријата троши малку побрзо отколку во iOS 8, Siri се однесува многу добро, поинтуитивно од порано, подоцна најдов во поставките, опцијата за батерија може да се прилагоди за да се заштеди, но ова деактивира некои Апликации Досега сметам дека е стабилно и ги имам извршено сите апликации што ги инсталирав

бул (точно)