Пробајте ги овие услуги на Амазон бесплатно во Сајбер Понеделник

Амазон

Денеска официјално се слави Сајбер ПонеделникИако сме таму неколку дена, би рекол дури и недели, со интересни понуди поврзани со овој долгоочекуван ден од многу корисници за унапредување на божиќните набавки.

Сепак, не само што можеме да ги искористиме предностите за однапред купувања, бидејќи можеме и искористете ги предностите за тестирање на услугите кои некои платформи како Amazon, ни ги ставаат на располагање бесплатно.

3 бесплатни месеци Audible

звучен амазон

Платформата Аудио книги на Амазон е Audible, платформа која можеме обидете се бесплатно 90 дена потполно бесплатно. Откако ќе истече терминот, можеме без проблем да се отпишеме или да продолжиме да ја плаќаме месечната претплата од 9,99 евра колку што чини.

Пробајте 3 месеци Audible бесплатно.

30 дена бесплатно од Amazon Music Unlimited

Музичката платформа за стриминг на Амазон, Амазон Музика е исто така неограничена достапно бесплатно 30 дена за сите оние корисници кои претходно не ја искористиле оваа понуда.

Оваа платформа ни става на располагање каталог на повеќе од 90 милиони песни, повеќето од нив во High Fidelity, како Apple Music. По 3-те бесплатни месеци, можеме да продолжиме да ги плаќаме 9,99 евра кои чинат месечно или да се откажеме без проблем.

Пробајте ја Amazon Music бесплатно 30 дена.

30 дена бесплатен поттикне неограничен

Ако читањето е ваша работа, Амазон исто така има нога во овој сектор, всушност, тој беше еден од нив прекурсори на е-книги. За време на овој црн петок, можете пробајте го Kindle Unlimited 30 дена, платформата за позајмување книги на Амазон.

Ако сте корисник на Prime, имате пристап до a скратена верзија на Kindle Unlimited, толку мал што нема да најдете ниту еден од новитетите кои штотуку се појавија на пазарот, новитети кои стигнуваат во книжарниците и Kindle Unlimited во исто време.

Откако ќе помине 30-дневното тестирање, цената на оваа услуга е 9,99 евра месечно. Ако не сакате да плаќате по завршувањето на бесплатниот пробен период, можете да се откажете без никакви проблеми.

Пробајте го Kindle Unlimited 30 дена бесплатно.

30 дена Prime Video

Видео платформата за стриминг на Амазон, Prime Video, има а 30-дневен бесплатен пробен период, платформа каде што можеме да најдеме голем број на серии со висок квалитет и Има малку да му завидува на Apple TV + бидејќи, покрај тоа, има и основен каталог, нешто што платформата на Apple не ни го нуди.

За да продолжите да ја користите оваа услуга по 30-дневниот пробен период, доколку сакате да продолжите да ја користите, само треба да станете Prime корисник. Цената на оваа услуга вклучува:

 • Бесплатна испорака за 1 ден на повеќе од 2 милиони производи и испорака за 2-3 дена на милиони производи
 • Складирање за фотографии неограничено на Amazon Drive (не вклучува неограничено складирање видео)
 • Репродукција нема реклами на каналите Twitch каде ја користите бесплатната месечна претплата што ја имате
 • Приоритетен пристап до флеш зделки 30 минути пред да започнат
 • Пристап до Prime Music Unlimited, со повеќе од 2 милиони песни и без реклами.
 • Пристап до Prime Kindle Unlimited, со пристап до повеќе од 1 милион книги

Месечната цена на Amazon Prime е 3,99 евра. Имате и можност за вработување цела година за 36,99 евра. Апликацијата Prime Video е достапна за Apple TV, iOS, па дури и за неколку недели, исто така, за macOS.

Пробајте 30 дена Prime Video бесплатно.

Нема ништо подобро од тоа да можеш уживајте во Audible или Amazon Music од уредите Amazon Echo, Echo уред кој е во продажба и за време на црниот петок.

Echo Dot трета генерација

Третата генерација на Amazon Echo Dot, која вообичаено чини 3 евра, е достапна за време на црниот петок за само 17,99 евра.

Купете Amazon Echo Dot трета генерација за 3 евра.

Echo Dot трета генерација

Четвртата генерација на Echo Dot од Amazon, вклучува некои мали подобрувања во однос на третата генерација, исто така ја намалува цената за време на црниот петок од 5 евра на 24,99 евра.

Купете Amazon Echo Dot трета генерација за 4 евра.

Ехо шоу 5 + 2 Phillips Hue

За само 44,99 евра повеќе, можете да го купите пакетот кој вклучува Echo Show 5 и два Philips Hue сијалица компатибилна со Alexa и почнете да го домотизирате вашиот дом.

Не се пронајдени производи

Ехо шоу 5 2-ри ген

Echo Show е опсегот на звучници на екранот на Amazon. Моделот Echo Show ни нуди а 5 инчен екран каде што можеме да уживаме во нашите омилени серии и филмови не само од Prime Video, туку и од Netflix, што е идеален уред за да се има во кујната додека правиме ручек или вечера.

Можеме да го користиме како и останатите звучници на Echo слушајте ја нашата омилена музичка платформа за стриминг, било да е тоа Amazon Music, Spotify, Apple Music ...

Исто така, можеме сурфајте на интернет за да видите рецепти, остварувајте видео повици со предната камера од 2 MP што ја вклучува, видете ги најновите вести, временската прогноза, нашата агенда за следниот ден.

Првата генерација на Echo Show што Амазон ја лансираше пред неколку години, не дозволува инсталирање на апликации од трети страни како што е Netflix.

Купете го Echo Show 5 инчи и втора генерација за 2 евра.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.