Проблеми со вашиот AirPods Pro? Apple ви нуди можни решенија

аеродроми про

Во последниве недели многу корисници на AirPods Pro се пожалија на некои проблеми што се појавија со нивните слушалки, кои влијаат на поништување на бучавата и статички пречки додека се користи. Apple објави неколку препораки за да ги поправи.

Статичен шум

Некои корисници постојано се жалат на статички звуци, како што се пречки, кои влијаат на едниот или на двата слушалки, додека слушаат каков било вид аудио со нивните AirPods Pro. Проблемот не изгледа континуиран, но е прилично вознемирувачки. „Епл“ сугерира дека за да се реши овој проблем, проверете дали уредот на кој сме поврзани е достапна најновата верзија на „iOS“ или „macOS“. Исто така, мора да провериме дали нашите AirPods се ажурирани во најновата верзија, објавен пред само неколку часа (2D15).

Верзијата на нашите AirPods може да се види, со AirPods поврзани на нашиот iPhone, во «Поставки> Општо> Информации». Ако не се ажурирани, процесот се прави автоматски кога нашите AirPods се поврзани на полначот и нашиот iPhone е во близина. Не можеме да го присилиме ажурирањето, па можете само да почекате да се случи автоматски.

Ако по проверка дали сè е во тек, проблемот опстојува, особено кога ние сме во бучна средина, вежбаме или додека разговараме на телефонНајдоброто нешто е што директно го контактираме Apple за да го објасниме и сигурно ќе ни понудат замена на слушалките.

Прашања за поништување на бучавата

Ако забележите дека откажувањето на бучавата не работи како што треба, Apple ви предлага да проверите дали е сè во тек, точно како во претходниот случај. Но, тоа исто така сугерира да ја исчистите металната мрежа на горниот дел од слушалките со мека памучна крпа. „Епл“ вели дека функцијата за откажување на бучавата може да биде засегната доколку тоа парче се извалка со прашина, восок или кој било друг вид нечистотија.. Повторно, ако откако ќе ги проверите овие точки, забележите дека откажувањето на бучавата не работи како што треба, ќе мора да ја контактирате поддршката на Apple за да го решите проблемот, веројатно со замена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.