Коцка: пико-проектор кој совршено се меша со вашиот iPhone

 

 

коцка-проектор-2

Јасно е дека доаѓањето на iPhone 6 со неговиот поголем екран го подобрува мултимедијалното искуство. Исто така е точно дека можеме да го поврземе iPhone со поголем екран за да го подобриме ова искуство. Но, што мислите вие гледајте филмови на 120 ”екран? Тој Проектор за коцки RIF6 Usе ни овозможи, иако не по ниска цена.

Со RIF6 Cube можеме да ја проектираме содржината на нашиот iPhone 6 во висока резолуција на aид, таван или на која било површина (подобро, ако е бело, се разбира) што ја замислуваме. Овој проектор има големина од два инчи, за да можеме дури и да го земеме на кампување.

проектор за коцка

Коцката е пико-проектор што доаѓа со свој внатрешен звучник, Читач на SD картички и a HDMI влез, каде што можеме да го поврземе нашиот iPhone 6. Мора да се разјасни дека за да го поврземе нашиот iPhone ќе ни треба a Молња приклучок на дигитален АВ адаптер, која има цена од 41,50 € (на Амазон), незначителна цена ако веќе одлучивме да го купиме проекторот.

Дигиталните LED диоди вклучени во проекторот би имале животен век од 20.000 XNUMX часа репродукција на 50 лумен и употреба BrilliantColor DLP технологија да се прикаже поприродно искуство со поостри бои. Со HDMI конекторот, оваа мала кутија е способна да проектира слики од 854 x 480 до 120 ".

Како што споменав претходно, бидејќи има внатрешен звучник и читач на SD картички, нема да биде потребен надворешен уред, како iPhone, за да може да ги проектира видеата. Сè што ќе ни треба е СД-картичка, површина пред нас и пуканки за уживање во нашите филмови.

коцка-проектор-3

Времето на абење може да биде проблем како батеријата може да издржи само 90 минути. Ако сакаме да гледаме филм на отворено, јасно е дека можеме да гледаме само кратки филмови, треба да заборавиме на големите филмови кои надминуваат 2 часа.

RIF6 коцката не е ефтин уред. нејзините цената е 259 УСДНо, ако сметаме дека станува збор за проектор со толку мала големина, цената не може да биде преголема. Може да биде совршен за оние кои сакаат квалитетен проектор без да треба да заземаат многу простор во просторијата каде што ги гледаат своите филмови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.