Производството на очила од Apple ќе започне во 2021 година

Очила за јаболка

Бевме неколку дена во кои гласините за паметните очила на Епл или очилата за проширена реалност прават вести и обезбедуваат нови податоци во секое време. Во оваа прилика и откако го дознавме можниот модел посветен на самиот Стив sобс, во врска со дизајнот на очилата, мораме да ви кажеме и други новости поврзани со производството на овие, а тоа е дека ако сè оди според планираното, Продавачи на јаболка тие би започнале да ги произведуваат овие очила во текот на следната година.

На почетокот не се очекува многу голема побарувачка, така што производството на овие исто така би било во мал обем на почетокот. На очила за проширена реалност Apple е производ што го гледаме со години меѓу гласините, но неодамна тие се зголемија и не знаеме дали треба да го свртиме вниманието кон други производи или директно затоа што сега се, поблиску од кога било.

Од Минг-Чи Куо, преку Jonон Просер и други, гледаме навистина неверојатни гласини за овие очила на Епл и многумина веќе ги ценат веќе: 499 долари. На кратко, потребно е да се видат технологиите што тие конечно ќе ги додадат од Купертино на овие очила и пред се употребата што корисниците ќе можат да им ја дадат, доколку го додадат сензорот LiDAR што го има iPad Pro и кој исто така ќе го наводно видете во некои модели на iPhone 12 или дали тие имаат нормална камера на предната страна што може да се користи и за фотографирање итн. Сето ова е навистина непознато иако гласините остануваат постојани со можното доаѓање на очилата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.