Протече видео од футролите на iPhone 13 MagSafe што ќе го потврдат неговото име

Куќишта MagSafe iPhone 13

Во текот на оваа недела најверојатно ќе го знаеме датумот на нов настан за јаболкоНа Следејќи ја вообичаената структура од претходните години, можно е на тој настан да ја видиме новата Apple Watch Series 7 и следната генерација на iPhone. Постојат многу гласини дека сме слушале за овој најнов уред кој ќе дојде без голема промена во дизајнот, но со големи хардверски подобрувања. Пред неколку часа протече Видео кое прикажува некои силиконски кутии MagSafe за iPhone 13 Pro Max. Ова истекување дополнително ја отвора идејата дека уредот конечно ќе се вика „iPhone 13“.

iPhone 13 ќе биде името што го избра Apple за следниот iPhone

Во многу случаи, протекувањето што се појавува во медиумите зависи од анонимни корисници кои ја објавуваат таа содржина. Окупацијата на истото или нејзините односи со магацини, дистрибутери, дизајнери или која било точка од синџирот на производство се клучни за доверба или не за истекување.

Во овој случај, објавено е видео за складиште во кое можете да видите некои кутии за iPhone 13 Pro Max со знакот дека е компатибилен со MagSafe. Оваа содржина ви овозможува да отстапувате за новиот уред на два начина. Како прво, новите корици на MagSafe се загарантирани, а од друга страна, можете потврдете дека името на следниот уред на Apple ќе биде iPhone 13.

Поврзана статија:
iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3, iPad mini 6 и повеќе. С Everything што ќе видиме оваа есен во Apple.

Постојат неколку протекувања што укажуваат на iPhone 13, иако други уверуваат дека iPhone 12s ќе биде името што го избра Apple. Сепак, јасно е дека оној со најголема тежина е првиот. Сликата што ја предводи статијата е рамка извлечена од ова видео што е отстрането од социјалната мрежа Твитер од каде што е објавено. За да се провери веродостојноста на информациите има с and помалку: официјалниот настан на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.