Ринг ги воведува своите први внатрешни и надворешни безбедносни камери

Ринг оди напред со својата цел да да се намали криминалот во населбите и да се спречат провали во домови, за што го проширува својот веќе голем каталог на камери за видео надзор со нов модел што може да се користи и во затворени простории и на отворено.

Ring Stick Up Cam е името на оваа нова камера што можеме да ја поставиме каде било благодарение на разноврсноста што ни ја нуди неговиот систем за поддршка, кој може да се постави во затворени простории и надвор, бидејќи при изборот имаме две опции: батерија или кабел.

Ring Stick Up Cam батерија и Stick Up Cam Wired нудат детекција на движење, Full HD 1080p резолуција, ноќно гледање, двонасочна комуникација, сирена и широк агол на гледање, сето тоа за 199 € по единица. Stick Up Cam Wични полнења преку микро USB напојување или преку Power over Ethernet (PoE), што им дава на корисниците сигурна врска со Интернет, како и постојано полнење

Овие камери исто така беспрекорно интегрирајте се со Amazon Alexa каде и да е достапно, за да можеме да му кажеме на нашето Ехо со глас да ни ја покаже камерата од дневната соба на нејзиниот екран, без да мора да го вадиме мобилниот од џеб. Другите нови функции ќе бидат додадени во следните недели. А, за надворешните фотоапарати каде опцијата за батерија е во повеќето случаи најсоодветна, постојат соларни панели што можеме да ги купиме за никогаш да не остане без батерија во нашата камера.

Држете ги жичените фотоапарати сега се достапни за купување за 199 € на веб-страницата на Ring.com (линк), додека камерите на батерии ќе пристигнат во следните недели. Покрај во Шпанија, тие ќе бидат достапни и во Велика Британија, Франција, Германија, Холандија, Белгија, Данска, Финска и Шведска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.