Прво видео наводен iPhone 7 во функција

Преведување на iPhone 7Како и секоја година, по неколку месеци во кои објавуваме секакви гласини, пристигнуваат и месеците на претпоставените протекувања. Geekbar вчера објави неколку фотографии од она што би требало да биде а iPhone 7 вистински. Наскоро откако го стори истото, но издаваштво видео од истиот терминал, iPhone 7 (или 6SE) од 4.7 инчи во злато, иако ова видео, како и фотографиите, не открива никакви интересни новости.

Следното видео ни покажува iPhone кој од предната страна е точно на iPhone 6 / 6s. Разликите се во задниот дел, каде што гледаме а поголема камера и повеќе до аголот со испакнатина што го заменува прстенот на претходните модели, линиите за белите антени - лошо - само во горниот и долниот дел и отсуството на „S“ што Apple го воведе за прв пат на iPhone 6s и 6s Plus.

Прво видео на iPhone 7

гик бар е компанија посветена на поправка на електронски уреди, особено уреди на Apple. Сепак, мора да останеме скептични сè до моментот кога iPhone 7 ќе стане официјален, иако веќе имаше многу гласини и протекувања што ни кажуваат дека дизајнот што го гледаме на ова видео е дизајнот што ќе ни биде претставен во септември.

4.7-инчниот iPhone секогаш бил малку поограничен од моделот Plus, нешто што особено се забележува во отсуство на оптички стабилизатор на слика (ОИС) што е присутно во моделот од 5.5 инчи. IPhone 7 Plus ќе има двојна камера, но камерата iPhone 7 исто така ќе има подобрувања. Гласина уверува дека ќе биде 21Mpx, што е далеку поголем од 12Mpx на iPhone 6s во овој поглед. Покрај тоа, гореспоменатата ОИС ќе биде присутна и на помалиот iPhone, иако исто така се очекува да има разлики помеѓу камерите на овогодинешните iPhone телефони.

La презентација iPhone 7 и iPhone 7 Plus ќе се одржат на почетокот на септември, така што ќе треба да почекаме само околу четири недели за да ги знаеме сите детали официјално


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Бернален Балестерос dijo

  Мојата мајка Ако навистина е така, тие имаат малку вртоглавица во главата. Прво да се жалат на недостаток на иновации, а потоа легија фанбои ќе одат да го купат како луд ...

 2.   Рандалф dijo

  Мене ме смее кога луѓето коментираат за иновациите како Apple да е должен да го стори тоа. е дека можеби недоволна иновација дека Apple го лансираше оригиналниот iPhone (1gen) и дека тоа ќе направи револуција во пазарот на мобилни телефони. 2007 година? Ве молиме, престанете да зборувате за иновации, бидејќи тие не го бараат истото од Samsung Lenovo LG или други компании.