Сега можете да го резервирате iPhone 13

На 14 септември, Apple официјално ја претстави палетата iPhone 13, опсег составен, како и минатата година, од 4 модели: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Како што објави Apple во времето на презентацијата, новиот опсег на iPhone 13 веќе може да се резервира неколку минути, и двете во продавницата на Apple како на Амазон и други официјални канали.

Заклучно со 24 септември, првите корисници што го резервираат ќе почнат да го добиваат, така што с still уште постои долго почекајте да можете да уживате во вестите што Apple ги вклучи во овие нови модели, каде што еден од главните новини е зголемениот капацитет на батеријата.

IPhone 13, во сите негови модели, се карактеризира со а зголемен век на батеријата според податоците на Apple, но с still уште чекаме да го потврдиме капацитетот на mAh што Apple го вклучи во секој од моделите.

На моделите Pro, Apple конечно се имплементираше 120 Hz на екранот, што нуди мазност при репродукција и користење на апликации кои досега беа достапни само во опсегот на iPad Pro, покрај многуте Android модели.

Ако земеме предвид дека повеќето компании имаат проблеми со снабдувањето со своите чипови, најверојатно е дека еБројот на единици достапни за резервација е ограничен, затоа не треба само да се обидувате резервирајте го во Apple Store, но имаме и можност за резервирајте го преку Амазон.

Ако сакате да ги знаете сите вести што Apple ги воведе во новата палета на iPhone 13, во iPhone News имаме објавено голем број написи каде зборуваме нови функционалности и главните разлики со претходната генерација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.