Преглед на случајот и томбола на само Mobile TENC AutoHeal

10-само-мобилен-XNUMX

Изборот на футрола за вашиот iPhone отсекогаш бил сложена работа: Заштита или дизајн? Наоѓање на нешто што не ги криеше прекрасниот дизајн и боја на вашиот iPhone и кое истовремено го штити од удари беше целта на многумина, иако не секогаш успеваа. Транспарентните футроли отсекогаш биле најлогична опција за да не се наруши естетиката на iPhone, но на крајот завршуваат пожолтени или толку изгребани што стануваат нетранспарентни. Just Mobile ни нуди совршена алтернатива за оние кои сакаат да го заштитат својот iPhone, но без да го изгубат задоволството да уживаат во неговиот дизајн, со про transparentирните TENC навлаки кои според брендот се спротивставуваат на секојдневната употреба без гребење благодарение на нивниот систем AutoHeal што ги прави „сами да се лекуваат“. Не верувате во тоа? Па, погледнете го видеото подолу и учествувајте во томболата што ќе ви овозможи да добиете случај за вашиот iPhone 7.

Навлаките на Just Mobile TENC се изработени од поликарбонат, висококвалитетна пластика која има облога што им дава својство на опоравување од мали напади. Оние површни гребнатини кои се појавуваат на сите јасни тврди случаи со секојдневна употреба при поставување на iPhone на масата, носете го во вашиот џеб со некој метален предмет, итн. тие повеќе нема да бидат проблем со овие корици благодарение на оваа заштита што Just Mobile ја нарекува AutoHeal.

08-само-мобилен-XNUMX

Куќиштето го опфаќа целиот iPhone, дури и горните и долните рабови, и едвај додава дебелина на уредот, тој се држи доволно за да го заштити екранот дури и кога го ставате iPhone свртен надолу, а со едвај посегнување кон екранот е компатибилен со екранот на повеќето заштитници на пазарот. Тој е крут, но доволно флексибилен за да овозможи лесно позиционирање на iPhone. Достапен е во неколку бои: про transparentирен, мат и темносив, како за iPhone 7 и iPhone 7 Plus, така и за претходните модели. Можете да го купите од Официјална веб-страница на Just Mobile за 24.95 € (плус испорака) и наскоро ќе биде достапен на Амазон.

Барања за учество во извлекувањето за случајот TENC за iPhone 7

07-само-мобилен-XNUMX

За да учествувате во оваа игра, само треба претплатете се на нашиот канал на YouTube, следејќи ги едноставните упатства што се дадени. Ова барање е од суштинско значење и ќе ви даде 3 поени за ждрепката. Ако го гледате и видеото од прегледот на овој случај, ќе добиете дополнителен поен, така што ќе имате повеќе опции за победа. Ако веќе сте претплатени на каналот, не грижете се, кликнете на копчето за претплата преку платформата Gleam.io и ќе открие дека сте веќе претплатени, давајќи ви ги 3-те поени автоматски.

Учествувајте во томболата за капакот на TENC AutoHeal

TENC AutoHeal Case Caseualidadiphone

Правила за томбола на TENC AutoHeal

 • El ждрепката е меѓународна со трошоци за испорака платени од „Актуалидад iPhone“.
 • Крајниот рок за учество на ждрепката е од објавувањето на овој пост, 17 октомври 2016 година, до следната недела, 23 октомври 2016 година во 23:59 часот Шпанско време, тоа е GMT ​​+1 Стандардно време на Централно Европа.
 • SParticipantsе се бројат само учесниците кои ги исполнуваат минималните услови, односно станете претплатник на видео-каналот „Актуелудад iPhone“ на YouTube.
 • Секој претплатник на нашиот канал што потврди преку Gleam.io ќе имаме 3 бода за реми.
 • Победникот мора да одговори на пораката испратена од Actualidad iPhone во рок од 24 часа штом ја добиете гореспоменатата порака да се потврдите како победник и да ни ја дадете адресата за испорака, доколку не одговорите во тој рок, ќе биде извлечен друг можен добитник.
 • Откако ќе се потврди победникот, Резултатот од ждрепката ќе биде објавен на Твитер на Актуалдадид Ајфон, Фејсбук како и преку ажурирање на истиот пост.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.