Satechi 3 во 1, база за полнење за iPhone, Apple Watch и AirPods

Ја анализираме базата за полнење Satechi 3-во-1, со која можете да ги надополнувате вашите iPhone, AirPods и Apple Watch со еден компактен додаток и со модерен и елегантен дизајн.

Доколку барате гарантна база за полнење, која наполнете ги вашите уреди безбедно, без прегревање и грижете се за батеријата на вашите уреди, а исто така не сакате да зафаќа многу простор и не мора да додавате дополнителни кабли, оваа база 3-во-1 од Satechi е токму она што ви треба. Со компактен, модерен и многу елегантен дизајн, можете да ги надополнувате вашите iPhone, Apple Watch и AirPods користејќи ја практичноста на технологијата MagSafe.

карактеристики

 • Компактен и лесен
 • Држач MagSafe компатибилен со iPhone 12 и понови
 • Полнење за iPhone 7,5W
 • Полнење за AirPods (со футрола за безжично полнење) и AirPods Pro 5W
 • Полнење за Apple Watch 2,5W
 • Вклучува USB-C кон USB-C кабел
 • Потребен е USB-C полнач од најмалку 20W (не е вклучен)

Приклучокот за полнење 3-во-1 е направен претежно од пластика, обложен со сјајно црна боја на врвот и елоксирана сива боја на страните. Лентата за поддршка на дискот MagSafe за iPhone е метална, со сјајна завршница. Тоа е основа со многу компактна големина во која можете надополнете ги вашите три уреди безжично без да зазема многу простор, совршен за вашето биро или ноќна маса.

Дискот за полнење MagSafe овозможува магнетно држење на iPhone, се додека го има системот MagSafe, присутен од iPhone 12 па наваму. Магнетната врска е силна, што не само што го спречува паѓањето на iPhone, туку и лесно се поставува само со приближување, што го прави совршен за ноќната маса и го поставува нашиот iPhone без да бараме премногу. Ако користиме куќиште, тоа мора да биде компатибилно и со MagSafe. Во случај нашиот iPhone да нема MagSafe можеме да додадеме додаток за да го „конвертираме“ во MagSafe, налепница која ја продава и самата Сатечи. (линк).

Без додавање на повеќе кабли

Основата не треба да додавате кабли за полнење бидејќи има MagSafe диск за полнење iPhone, диск за полнење Apple Watch (компатибилен со кој било модел на Apple Watch) и мал простор каде што можете да ги поставите AirPods или AirPods Pro. Подлогата за полнење на Apple Watch е отстранлива и се поврзува преку USB-C на крајот. Има мала вдлабнатина за да можете да го поставите Apple Watch со круната надолу и совршено се вклопува. Областа за полнење на AirPods има мат гумена завршница за да не се лизгаат.

Единствениот кабел што ви треба е вклучен, тоа е кабел од USB-C до USB-C што се приклучува на задниот дел од приклучокот. Да, ќе треба да го додадете полначот од 20 W, минималната моќност потребна за основата да работи правилно и да може да ги надополнувате трите уреди истовремено. Две LED диоди на предната страна полека ќе трепкаат што ќе укаже дека iPhone (лево) и AirPods (десно) се полнат. Нема LED за Apple Watch. Светлината на LED диодите е многу слаба, па воопшто не ви пречи дури и ако ја имате на ноќната маса во тотален мрак.

Без брзо полнење

Единствената мана што можеме да ја најдеме во основата е фактот дека ниту MagSafe системот на iPhone ниту дискот за полнење на Apple Watch немаат брзо полнење. Надополнувањето на iPhone се врши со 7,5W на конвенционалните безжични полначи, а на Apple Watch со вообичаените 2,5W. Мораме да запомниме дека MagSafe системот на Apple овозможува полнење до 15W, и дека Apple Watch Series 7 исто така има брзо полнење доколку го користите официјалниот кабел за полнење на Apple. Без разлика, за базата што повеќето веројатно ќе ја користат на нивната ноќна маса за да ги полнат своите уреди додека спијат, ова не е едвај недостаток. Нема да биде ниту за оние кои не веруваат во брзото полнење и претпочитаат бавно полнење што подобро се грижи за батеријата.

На ова како предност можеме да го додадеме и фактот што нема брзо полнење Ни треба само полнач од 20 W за да можеме да наполниме три уреди истовремено. Овој тип на полнач е веќе многу распространет и сигурно веќе го имаме дома, а ако требаше да го купиме, неговите цени се веќе многу достапни, како од брендот Satechi, така и од други производители. Иако се е кажано, со цената на основата треба да се вклучи и полначот од 20W.

Мислење на уредникот

Со прекрасен, модерен дизајн, многу компактна големина и можност за полнење на три уреди истовремено, овој Satechi 3-во-1 приклучок е одлична опција за секој што бара полнач сè-во-едно за својата ноќна маса или биро. Иако недостатокот на брзо полнење може да биде недостаток за некои корисници, повеќето нема да сметаат дека тоа е проблем. Може да се купи на Амазон за 119 евра (линк)

3-во-1 база
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
119,99
 • 80%

 • 3-во-1 база
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 60%

Добрите

 • Елегантен и компактен дизајн
 • MagSafe систем
 • Полнете ги iPhone, AirPods и Apple Watch

Contras

 • Нема брзо полнење
 • Не вклучува неопходен полнач од 20 W

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.