Светилник од 5 долари за да спречите вашето дете да се изгуби

Линеарен

Она што ние го нарекуваме носливи, стануваме следната граница на технолошката експлоатација. Во овој случај, јас презентирам проект кој сè уште е во фаза Indiegogo но дека има добри намери и подобри изгледи доколку се всади во заедничките места како што е трговски центри, паркови и градинарски области итн.

Уредот е нараквица со тежина од 14 грама и што е во 9 колори различна, неговата функција е да биде светилник што го изложува локација на нашите најмали за случаи на загуба на доенчиња.

За разлика од светилниците што се дизајнираат за комерцијални цели, овој светилник има само една функција, издадете сигнал за локација додека не истече батеријата, што се проценува дека е трае една година.

Lineable се дефинира себеси како «Преносен светилник за следење за да спречите губење на децата, и за само 5 американски долари« Тековната конкуренција за овој уред е многу поскапи, но тие не зависат од интеракцијата на a мрежа на уреди кои ја имаат инсталирано апликацијата и исто така ги намалуваат трошоците со издавање копчиња, екрани, итн.

https://www.youtube.com/watch?v=P-g4VsZWkos#t=22

Lineable користи Bluetooth 4.0 за да се поврзе со паметни телефони. Сите нараквица не престанува да емитува сигнали и парови со кој било уред што ја има инсталирано апликацијата Lineable. Ова значи дека ако сме во типична семејна област можеме да создадеме a доверлив простор помеѓу родителите, само со инсталирање на оваа апликација.

Ако вашето дете се изгуби, вие му давате сигнал на аларм и корисниците на апликациите ќе добијат известување и забележи ако обележаниот светилник влезе во опсег, така можеме известете ја локацијата на изгубеното новороденче.

Единствениот што тоа ме загрижува на овој проект се две работи; на потреба за заедница за лоцирање на изгубено дете и намери од која е инсталирана апликацијата. Како и да е, вреди да се следи овој gadget за кој веќе е подготвен iPhone 6


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.