Anker Soundcore Flare +, светлина и моќ за вашата музика

Уживањето во вашата музика е полесно од кога било денес. Имаме музика на нашите телефони, на таблети, дури и на наши часовници, самите звучници имаат музика без потреба од друг уред да ја обезбедува. Но едноставен звучник што ни нуди добар звук по многу разумна цена е секогаш одлична вест.

Ова е токму улогата на овој Souncore Flare + од Анкер, звучник без асистенти, пренослив до тој степен што можеме да го понесеме со нас каде сакаме, со добра автономија и тоа ни нуди моќен звук со добар бас, осветлување за анимирање на забавата и отпорност на вода. Ние го тестиравме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Трезен дизајн со изненадувања

Дизајнот на звучникот е прилично конвенционален, иако има „разгорен“ профил што го прави нешто пооригинален и пред сè постабилен, бидејќи има поширока и потешка основа. Покриено со текстилен материјал, и со горниот и долниот дел од гума, не привлечен звучник на прв поглед, но има вградено изненадување што може да расположи повеќе од едно.

Основата има LED светла што можете да ги користите за да го смените ритамот на музиката од звучникот, или да следите одредена шема. Тие се целосно прилагодливи со апликацијата Soundcore достапна и за iOS (линк) и Андроид (линк). Опциите за прилагодување се многу, а може да најдете од најрелаксирачко осветлување до најдиско. Се разбира, ако не сакате било каков вид на светлина, можете да ги исклучите.

Има контролни копчиња на врвот (контрола на репродукција, контрола на осветлување и режим BassUp за зголемување на басот), рачка за транспорт или закачување на вашиот ранец и под силиконски капак microUSB (полнење), USB (за полнење на вашиот паметен телефон) и приклучоци за влез на приклучок. Да се ​​биде во можност да го полните вашиот iPhone или кој било друг паметен телефон е нешто многу добредојдено, така што музиката не мора да застанува затоа што ви снема телефон. На овие приклучоци, копчето за поврзување преку Bluetooth и копчето за напојување.

Силиконското капаче е многу погодно за заштита на овие конектори, важно е ако го земеме предвид тоа Тоа е водоотпорен звучник (IPX7), така што без страв можете да го однесете на базен да се одржи забавата на годината. Земајќи ја предвид нејзината големина и автономија (20 часа репродукција со целосно полнење), тоа е прилично лесен звучник (850gr) за да го понесете со вас на кое било место.

Моќен звук со добар бас

Звукот е импресивен за звучник со оваа големина. Навистина има многу висок волумен, иако кога премногу ја притискате јачината на звукот, веќе можете да забележите некое мало изобличување. Друга работа што се истакнува во овој дел е басот, многу впечатлив. Конструкцијата на звучникот значи дека звукот се дистрибуира на околу 360º, така што на звукот нема да влијае премногу ако сте пред или настрана, што е важно да го поставите на отворено.

А, што може да се стави на овој звучник е дека кога користите режим BassUp за да го извадите басот, средните средини се нешто скриени. Ова е делумно решено со оневозможување на овој режим. Звукот воопшто е доста добар, особено кога ги земате предвид неговата големина и цена.. Ако го споредиме со UE Boom 2, во истиот опсег на цени, би рекол дека звукот што го нуди овој Flare + е нешто супериорен.

Мислење на уредникот

Во свет во кој паметните звучници преплавуваат домови, сè уште има простор за конвенционални звучници кои нудат добар квалитет на звукот по конкурентни цени, што на крајот е она на што навистина се сведува кога станува збор за звучниците. Anker Soundcore Flare + се издвојува со изненадувачка моќност по својата големина, доста релевантен бас и добра автономија со голема преносливост. Неговата отпорност на вода е исто така точка многу во нејзина корист, како и персонализираното LED осветлување. За сето ова е еден од најпрепорачаните Bluetooth звучници во опсегот на цени: 109 € на Амазон (линк) Може да го најдете и во физички продавници како Вортен, Медија Маркт и Оранж.

Soundcore Flare +
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
109
 • 80%

 • Soundcore Flare +
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • звук
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.