Сега можете да купите обновен iPhone 12 или 12 Pro од Apple

Обновени iPhone-и

Како што сите знаете, ова е еден од веб-секциите на Apple што обично ги посетувам од време на време за да го најдам тој нешто поевтин производ, но со целосна гаранција на Apple. Очигледно, ако имате универзитетски попуст, овој тип на производ обновен или обновен од Apple можеби не е најдобар за вас, но за сите оние кои немаат можност да го купат за универзитет Овие производи можат да бидат доста интересни.

Очигледно мора да се разјасни дека тоа не се нови уреди, се реконструирани од самата компанија за повторно да бидат пуштени на пазарот. Иако е точно дека овие уреди што ги наоѓаме во списокот на обновени од Apple би можеле да бидат целосно нови, да не беше затоа што кутијата покажува дека се обновени.

iPhone 12 и 12 Pro сега се достапни во овој дел

Многу од овие производи доаѓаат од корисници кои купуваат и поради една или друга причина ги враќаат во периодот од првите 15 дена, други од овие уреди доаѓаат од враќање на клиентите поради дефект што Apple го поправа и решава во своето седиште за да ги врати назад. на пазарот. Во секој случај, сите тие се уреди за купување реновиран дел Тие се целосно доверливи и Со една година гаранција од Apple.

Сега компанијата од Купертино додаде неколку iPhone 12 и 12 pro модели, со попусти кои се движат од 120 евра до 210 во најскапите модели. Како што секогаш велам, во овие случаи нема подобро искуство од она што го имате и јас лично познавам неколку корисници кои имаат или купиле производи во овој веб-секција на Apple и се навистина задоволни со тоа, и покрај тоа што знам дека сигурно не се нови. уреди.навистина личат на тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.