Сега можете да поставите прилагодена позадина во Safari

Сафари на iOS 15

Со тоа што iPhone 13 стигна до своите први корисници и со iOS 15 со една недела живот, една од највпечатливите промени што ќе ги имаме кога ги користиме нашите уреди оваа година е целосниот редизајн што го претрпе Safari, прелистувачот на Apple, во својата апликација. Прелистувачот е дизајниран да ни ја олесни навигацијата и може да ги организираме сите наши отворени јазичиња на многу поедноставен начин. Но, не само тоа, исто така ни овозможува да го прилагодиме многу повеќе со додавање прилагодена позадина на нашиот iPhoneНа Ние ве учиме како да го направите тоа.

Поставувањето прилагодена позадина на нашиот iPhone во апликацијата Safari е многу едноставно и можете да користите сопствени слики или да ги поставите новите позадини што Apple ги вклучи со iOS 15.

Како да поставите прилагодена позадина во Safari со iOS 15

  • Првото нешто што треба да направите е отворете ново празно јазиче Safari. За ова мора притиснете ги двата квадрати што е во лентата лоцирана долу десно и потоа притиснете го копчето "+" што ќе се појави во истата лента лево до сите јазичиња што сте ги отвориле дистрибуирани на екранот.

 

  • Следно, мора слезе до крај во јазичето што ви е отворено додека не го најдете копчето Уреди.

  • На овој начин ќе ги внесете сите опции за прилагодување што ги има Safari. Помеѓу нив, ќе го најдете вклучи Позадинска слика, што ќе го активирате за да можете да ја изберете позадината што ви се допаѓа најмногу.

  • Кликнување на копчето + Можете да внесете која било слика од вашата галерија.

Откако ќе го изберете фондот што го избравте, ова ќе се прикаже во позадина на страници што немаат, на пример, кога отворате ново јазиче во Safari, ќе ја најдете избраната фотографија со типичните опции што ги прикажува прелистувачот.

Лично, мислам дека да се има оваа способност за прилагодување е добро, сепак, Мислам дека нема да има големо влијание бидејќи на повеќето страници што ги посетуваме нема да можеме да ја видиме нашата позадина. Исто така, кој веќе не е навикнат на бел тон без бучава при внесување во прелистувачот? Кажете ни што мислите за оваа опција за прилагодување!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.