Серијата 7 на Apple Watch ќе донесе нови бирање прилагодени на неговиот нов екран

Apple Watch Series 7 и неговиот нов рамен дизајн

Следната недела најверојатно ќе го знаеме датумот на следниот голем настан со јаболка. Во тој случај ќе го видиме нов iPhone 13 и се очекува да биде објавен новиот Apple Watch Series 7. Во текот на изминатите неколку недели дизајните протекоа од различни извори и скоро можеме да замислиме дека новиот Apple Watch ќе ги напушти облините што треба да ги усвои порамен дизајн со поголем екран и две нови големини на екранот. Всушност, има нов екран ќе направи има нови сфери прилагодени на новите големини што ќе му овозможи на корисникот да има поголема разноврсност.

Сферите на Apple Watch Series 7 ќе бидат многу покомплетни

Следејќи ги најновите протекувања, јасно е дека новиот Apple Watch Series 7 Willе доаѓа во две нови големини 41 и 45мм. Покрај тоа, промената на дизајнот би била извонредна оставајќи ги настрана облините што започнаа во оригиналниот Apple Watch за да им се отстапи рамни рабови и поголеми екрани без остри рабови. Ако ги анализираме концептите што се на Интернет, овој нов дизајн навистина личи на iPhone 12.

Поврзана статија:
Овие протечени рендери на Apple Watch Series 7 ќе ја потврдат неговата промена во дизајнот

Новата информација доаѓа од раката на Гурман, еден од најголемите гуруа на Apple во светот кој протече и предвиде правец во кој се движеа многу уреди во последните години. Гурман го уверува тоа ќе има нови бирачи на Apple Watch Series 7 оптимизирани за новите големини на екранот. Зголемувањето на екранот ќе овозможи сферите да бидат поцелосни, овозможувајќи повеќе информации и компликации, како и персонализација.

Годинешните часовници ќе доаѓаат во големини 41 милиметри и 45 милиметри, наместо 40 и 44 милиметри. Ми беше кажано дека Apple ќе вклучи неколку нови лица на часовникот за да ги искористи предностите на поголемиот дисплеј, вклучително и ажурирано Infograph Modular лице. Ова ќе биде вторпат во историјата на Apple Watch компанијата да ја зголеми големината на екранот. Од Apple Watch Series 4 во 2017 година.

Меѓу новите сфери, вреди да се истакне нов модуларен инфограф поддржува многу компликации и покажува многу информации на прв поглед. Имајќи повеќе екран може да оди во две насоки. Или зголемете ги постојните елементи или додадете нови што им овозможуваат да бидат персонализирани од корисникот.

Она што е јасно е дека облогот на Apple со својот Watch Series 7 е вистинска промена во дизајнот тоа беше потребно веќе неколку години. Всушност, Гурман го тврди тоа До следната година нема да бидат вклучени нови здравствени сензори. Тоа ќе биде Apple Watch Series 8 кој вклучува нови сензори како што е термометар за тело.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.