Тест за продавници на „Епл“ се крадат Моливи за јаболка

јаболко-молив

Недостаток на предвидливост на „Епл“ кога станува збор за доволно залихи на новата галантерија за iPad Pro, уште еднаш ја демонстрираше брзањето на Apple да го објави овој нов уред што побрзо на пазарот пред пристигнувањето на Божиќната сезона, во која уредите на Apple се причина за многу купувања од страна на корисниците.

Но, исто така, во случајот на Паметната тастатура, случајот е уште покрвав, бидејќи е достапна само на англиски јазик. За среќа, во продавниците на Apple тие ја нудат и алтернативата Logitech, која доколку се најде е шпанска, освен што е нешто поевтина.

Недостатокот на единици „Епл молив“ и императивната потреба за ваков вид на уреди предизвикаа препродажба на овие уреди на еБај, каде можеме да го најдеме моливчето за околу 400 долари. Овие моливи од Apple доаѓаат од корисници кои го купиле, но од која било причина сè уште можат без него. Така, тие ја искористуваат можноста да го препродадат по четири пати поголема од цената.

Но, ние исто така можеме најдете Apple Pencil украден од продавниците на Apple. Во неколку продавници на „Епл“ во САД, сите достапни примероци единици исчезнаа за да можат идните купувачи да ја тестираат својата работа на „Ајпад Про“ пред да го купат, за да видат дали навистина ќе го искористат тоа или не.

Овој недостаток на единици Apple Pencil го претвора овој уред во деловна активност. Според Марко Армент, развивач на Overcast, луѓето кои одат во Apple Store ги стекнувате сите достапни единици за подоцнежна препродажба на eBay. Како и обично, Apple не се произнесува за ова прашање и единствената информација што можеме да ја добиеме за достапноста на овој уред, можеме да ја набавиме од продавниците на Apple, во кои тие нудат период на чекање од четири до пет недели за да можат набави еден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Гелорок19 dijo

    Нормално, ги видов во продавница за јаболка и беа лабави, покрај ipad pro, и помислив, ова кога продавницата со јаболка ќе биде полна, сигурно ќе бидат украдени.