IPhone 11, 11 Pro и 11 Pro Max веќе се појавуваат во делот за обновување на Apple

Епл уредите продолжуваат да се додаваат малку по малку во списокот на обновени и обновени производи од страна на Епл. Во овој случај, имаме нов уред или поточно уреди кои се додаваат на списокот: сите модели на iPhone 11.

Ова е предност за оние кои сакаат да заштедат неколку евра во замена за тоа што немаат „нов“ iPhone во своите раце. Apple има свои телефони во ова реновиран дел долго време, но сега го додава претходниот iPhone што го лансираше на пазарот.

Нема да ги најдете сите модели, можеби не е оној со капацитетот што го барате, но засега веќе имаме на располагање неколку модели. Вистина е дека овие распродаваат брзо и акциите се прилично фер.

Што е вклучено во обновените iPhone телефони на Apple

Сите обновени iPhone телефони доаѓаат со нова батерија, нова надворешна обвивка, една година гаранција, бесплатна достава и враќање исто како и новите модели што можете да ги купите во нивната продавница. Во овој случај, се додаваат и некои разлики во однос на останатите нови модели, се разбира:

  • Целосни функционални тестови, оригинални делови за замена на Apple (доколку е потребно) и темелно чистење
  • Оригиналниот оперативен систем или понова верзија
  • Сите обновени уреди се пакуваат во нова кутија со сите додатоци и кабли
  • Тие имаат едногодишна официјална гаранција со можност за договор за AppleCare во вообичаениот период

Моделите и боите достапни во овој дел од веб-страницата на Apple се оние прикажани на мрежата и ова не може да се менува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.