Се појавува магнетски полнач за iPhone 12

Неколку часа од презентацијата на iPhone 12 претставен е нов полнач што може да користи една од новите одлики што би го вградил новиот телефон на Apple.

За неколку часа ќе го имаме настанот за презентација на iPhone 12 и производителот на додатоци, MPOW, претстави нов магнетски полнач што ќе потврди една од гласините за овој нов iPhone: магнети лоцирани на задната страна што дозволуваше да се закачи полнач на телефонот така што полначот е совршено поставен и дури ни овозможува да го користиме телефонот додека го полниме. Покрај тоа, производителот во своите спецификации вели дека овој полнач би работел само со новиот iPhone и може да биде некомпатибилен со претходните.

Ова попладне исто така се надеваме дека Apple ќе претстави нов полнач „MagSafe“ за iPhone, искористувајќи ги токму овие магнети, и дека, како што беше случај со познатиот систем за полнење што го имаа Macs со години, ќе му овозможи на полначот да поставете и отстранете на лесен начин, едноставно, без да се грижите дали ќе го поставите iPhone на вистинското место за да може полнењето да работи. Дизајнот на овој полнач на Apple може да биде многу сличен на оној што го гледаме на сликата, што одговара на полначот MPOW за што зборуваме во оваа статија. Исто така, би имало уште еден поголем полнач, „MagSafe Duo“ што ќе овозможи полнење на iPhone и на Appel Watch. Во гласините се зборуваше и за некои случаи со ист систем на магнети што наводно би го направиле претходниот iPhone компатибилен со овие полначи, од iPhone 11 назад.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.