Моќен, iPod Shuffle што го става Spotify во вашиот џеб

Моќниот

Ерата на iPod е скоро целосно завршена, причината е едноставна, мобилните уреди се секогаш поврзани и ни овозможуваат уживање во музичките услуги, зборуваме за услуги како што се Spotify и Apple Music, локалните музички датотеки стануваат сè попопуларни. бидејќи стриминг музиката е секогаш ажурирана и нè ослободува од напорната работа за лоцирање песни. Но, Mighty е уред кој сака да го реши овој проблем со комбинирање на двете технологии, стриминг музика директно на нашиот независен уред во преносен плеер со прифатлива цена. Запознајте го овој интересен гаџет.

Тоа би бил првиот и единствениот уред што ја репродуцира вашата музика Spotify без потреба да биде поврзан на мобилен уред. Ветува дека ќе зачува до 48 часа музика од Spotify, за ова ќе треба да ја спариме со нашиот iOS или Android уред, но големата разлика е во тоа што овој уред ја чува музиката офлајн, па откако ќе се заврши спарувањето и ќе ја пренесеме музичките списоци што ги претпочитаме, овој уред ќе биде целосно независен од паметниот телефон, за да можеме да го оставиме дома додека вежбаме со поврзаниот Моќен.

За жал, она што треба да го имаме е претплата на Spotify Premium, што е она што ни овозможува да чуваме музика офлајн. Има теренски дизајн, фокусиран на луѓе кои би вежбале со него, без да бидат груби или грди. Ги има најосновните копчиња за навигација, како и LED индикаторот за батерија и друго копче што ќе ни овозможи брзо да се префрламе помеѓу нашите плејлисти. Сепак, она што недостасува е копче за мешање на музиката. Ветува траење на батеријата од 5 часа, што не е многу, но е доволно. Неговата цена ќе биде околу 109 долари на пазарот, но ако ја поддржувате нивната кампања Kickstarter Wouldе остане на 70 долари, затоа не размислувајте за тоа ако ве интересира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мило dijo

  Многу интересно…
  Фала што Сподели!

 2.   анонимен dijo

  дали е тоа ipod со јаболко сериозно?

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Не, како што вели статијата, тоа е производ на Kickstarter.

   1.    анонимен dijo

    Добро! дека насловот е да привлече читатели, не сфатив, извинете.

    Како што велат на kickstarter: «iPod Shuffle е алтернатива што обезбедува удобна музика + фитнес искуство, но не може да репродуцира музика со стриминг (Spotify не работи со iPod Shuffle или Nano) Mighty е првиот уред што некогаш играл Spotify во движење без никаква потреба од паметен телефон. »

    насловот е да те удри, човеку, тоа не е готово, но благодарам за веста, интересно е и не требаше да веруваме дека е на ipod за да влеземе, со „Моќен, КАКО iPod Shuffle што го носи Spotify во вашиот џеб “веќе ќе го направеше написот уште подобар, немаше потреба да лаже.