Слушалките се одговор на Браги на AirPods

Пред лансирањето на AirPods, на пазарот можевме да најдеме безжични слушалки со повеќе функции од оние што ги нуди Apple како што се сензор за отчукувања на срцето, бројач на чекори, складирање песни ... И Браги и Самсунг ги лансираа своите модели со слични карактеристики наменети за корисници кои спортуваат и не сакаат да зависат од паметниот телефон за да ги следат нивните вежби. Gear IconX од Samsung Dash by Bragi се слушалки што одат подалеку од тоа што само ни нудат музика во ушите.

Минатиот септември, два дена пред презентацијата на iPhone 7, Bragi претстави нов модел на безжични слушалки кои тие ни дозволија само да слушаме музика, без дополнителен квантификатор како цртичка од иста марка. Овие слушалки, наречени Слушалки, сега се достапни за купување во продавницата на производителот по пониска цена од Airpods и Dash од истата компанија.

Браги го нуди овој нов модел на безжични слушалки за 169 евра, десет евра поевтино од AirPods ако ги купиме во САД. Моделот Dash на Браги има цена од 299 евра, но за разлика од овој нов модел, Dash Има голем број сензори кои ни овозможуваат да ја следиме физичката активност.

Моделот Слушалките нудат автономија до 6 часа непрекината репродукција на музика со едноставно полнење, за 4-те часа што ни ги нуди моделот Dash. Овој нов модел вклучува три мали копчиња кои ни овозможуваат да контролираме репродукција на музика, да одговараме на телефонски повици, да правиме говорни команди, да ја активираме аудио-транспарентноста ... сето тоа без физички да го допираме паметниот телефон на кој се поврзани.

Овие нови слушалки сега се достапни за купување на веб-страницата Браги, само во црно, Додека моделот Dash е во црно-бело. За сите оние корисници кои се плашат да не ги загубат, Браги ни го нуди додатокот Лиш, еден вид гума што ги држи двата уреди за да спречи да се изгубат додека спортуваат. Проценетото време на испорака е две недели.

Доколку ве интересира моделот Dash, нашиот колега Луис Падила, направи целосен преглед на овие фантастични слушалки, преглед што е достапен на нашиот канал на YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Критичар dijo

    Но, внимавајте, во овој модел капакот не ги полни и треба да ги поврзете за да ги наполните ...