Слушалките „Над уво“ од „Епл“ се појавуваат на Инвентарот за цели

Ние зборувавме за Плановите на Apple да лансираат премиум слушалки преку уво со тоа би се комплетирал опсегот на слушалки AirPods што има толку голем успех. Па, можеби е грешка или грешка, но факт е дека се чини дека ланецот стоковни куќи „Таргет“ веќе направи јајце во нивниот инвентар.

Како што велиме, тоа е вест што мора да се земе со голема претпазливост, бидејќи може да биде едноставно грешка, но исто така може да биде грешка од некој што ја покажа јазот што веќе го подготвиле за новите слушалки на „Епл“, што може пристигнуваат во првата половина на оваа година, но за кои не знаеме апсолутно ништо, во моментот. Во пописот на компанијата се појавуваат со името «Apple AirPods (X Generation) со цена од 399 американски долари.

Вообичаено е компаниите да го подготват јазот за нови производи пред да бидат пуштени во продажба. Името со кое се појавуваат би било случајно, нема никаква врска со вистинското име, но цената е обично прилично точна. Ако земеме предвид дека во моментов нема модел AirPods кој чини 399 долари, се чини дека сè се вклопува во идејата дека тоа би можеле да бидат оние слушалки „Over Ear“ што многумина ги чекаат.

Цената од 399 американски долари ги става во категоријата врвни слушалки. Во моментов само Beats Pro на Apple се продаваат по оваа цена, слушалки наменети за професионален сегмент според описот на производот на официјалната веб-страница, но кои немаат безжично поврзување. Овие нови слушалки за кои зборувавме ќе имаат безжично поврзување, освен изненадувања од типот на Bluetooth. Ако сите претходни гласини се точни, се чини дека не би чекале премногу долго за да ги видиме, можеби на исто така гласиниот настан во март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.