Слушалки со Bluetooth, кои не се AirPods, но можат да ве задоволат

AirPods пристигнаа, без недостаток на полемики, како и секој од производите на Apple. Како и да е, веќе знаете дека во „Актуалидад iPhone“ сакаме да испробуваме секаков вид додатоци, на овој начин можеме да најдеме алтернатива на производите што имаат печатен екран на јаболко и кои генерално имаат повисока цена. Затоа, денес сакаме да ви го дадеме нашето мислење за три безжични слушалки за сите корисници и кои можат да ги задоволат вашите потреби. Се разбира, првин проверивме дали неговата ефикасност кај iOS уредите е добра. Денес ви донесовме три Bluetooth слушалки, кои не се AirPods, но тие прават трик за вас.

Bluedio H-Turbine - Добриот, убавиот и ефтиниот

Ако не сакате да трошите премногу, Мора да ја препорачаме Bluedio H-Turbine. Јас сум во можност да ги тестирам овие слушалки од 2014 година, и иако сега дома користам Безжичното злато на Sony што можете да го видите во ОВОЈ преглед од нашите колеги во Актуалидад Гаџет, морам да го кажам тоа Bluedio H-Turbine не престанува да ме воодушевува секогаш кога ќе ги облечам. Со околу 8 часа автономија, удобен и отпорен дизајн, Bluetooth 4.1 и пред сè, прилично ефтин, тешко дека ќе најдете овие карактеристики за помалку од 24,99 евра што ги чинат ТУКА на Амазон.

Овие слушалки нема да бидат крем-на-крем во однос на аудио, всушност, тие имаат јасно зголемен бас, ништо чудно ако погледнеме примери со многу поголема економска вредност како сопствените ритмови на Apple. Л.Слушалките имаат лесен за употреба Bluetooth систем, како и тастатура што ќе ни овозможи да го контролираме звукот, и во волумен и во останатите параметри, многу лесно. Оттука, мислам дека многу малку безжични слушалки ќе ви понудат повеќе за толку малку.

Слобода на ayејберд - за спортисти, многу квалитет

Овие слушалки се дизајнирани од спортисти и за спортисти. Loversубителите на јаболко ги ценат материјалите и овие слободи на ayејберд се целосно изработени од алуминиум. Тие имаат спектакуларен дизајн и формат што ги прави ваш најдобар спортски партнер, тие нема да паднат, бидејќи тие ќе се прилагодат на вашите потреби благодарение на нивните додатоци.

Имајте на ум дека овие слушалки не се ефтини, тешко дека ги наоѓате под 130 евра дури и на ОВАА врска Амазон. Сепак, тие имаат дизајн и материјали што добро го заслужуваат тоа. Аудио квалитетот е спектакуларен кога ги земате предвид големината и стилот на слушалките, со гарантиран печат на Logitech. Од друга страна, тие имаат специјално издание од нив што можете да го купите во Apple Store. Ние исто така направивме преглед за тоа време што можете да го видите ТУКА.

Plantronics Backbeat Go 2 - во согласност со квалитетот и фер цената

Ниту тие не се премногу ефтини, но ќе ни понудат до 4,5 часа автономија. Овие слушалки со контроли на допир и тотално независни ни нудат многу аудио да се земе предвид. Тие исто така имаат микрофон што ќе ни овозможи да ги користиме како безжични слушалки, а тоа вклучува и откажување на ехо. Од друга страна, тие имаат облога што ги прави отпорни и на пот и на вода.

Значи, овие слушалки со подобрен бас и чинат над 119 евра, може да се купат тука директно на Амазон, иако во средината има и BlackBeat Go 2.

Sony MDRZX220BTB.CE7 - со гаранција на јапонската компанија

 

И, конечно, класика. Овие Bluetooth слушалки кои исто така работат со NFC конекција. Достапно во три бои, со автономија од осум часа и прилично добар квалитет на материјалите. Целосно компатибилен со iPhone што се однесува до неговиот микрофон и контроли. Прилично безбеден облог, кој нема да ве чини разочарување.

 • Преклопливи слушалки преку уво за лесна преносливост
 • Компатибилност со паметни телефони со Android и Apple iPhone, со контролно копче и микрофон за функција без раце интегрирана во опсегот
 • Совпаѓање на дизајнот на подлогата за уши
 • Автономија од 8 часа
 • Безжични слушалки со Bluetooth и NFC
Набавете ги тука од 65 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Добар преглед !! Includedе вклучев модел што го сметам за поинтересен ... но знаете, мислењата се како магариња, секој има свои !!