AKG K451, слушалки доделени во 2009 година за нивниот квалитет, сега поевтини

AKG K451 Да, точно е, иднината на врските би требало да поминува низ безжични врски, но исто така е вистина дека овие конекции можат да работат само ако двата уреди се поврзани на извор на енергија, односно на штекер или на нивни тапани. Слушалките со Bluetooth се многу добри, но кога ги користиме треба да бидеме свесни и за нивната автономија, нешто што не се случува со жични или кабелски слушалки, како што се AKG K451.

Кога слушаме музика неколку часа со слушалки, покрај квалитетот на звукот, има и неколку многу важни работи: материјалот што го поддржуваме на главата и тежината на уредот. Можеби (само можеби) ахиловата пета на AKG K451 е неговата тежина, околу 454 гр дека, ако го погледнеме од добра страна, тие покажуваат дека тие не се играчка, туку слушалки кои тврдат дека даваат добар звук и се изградени со добри материјали.

AKG K451, доделена на наградата „Црвена точка“ 2009 година

Надминете го хендикепот со тежина, што е сепак многу помал од оној на другите слушалки, како на пр Папагал Зик 2.0, AKG K451 имаат супер меки влошки за уши што се многу пријатни за нашите уши, нешто исто така многу важно ако она што го сакаме е да слушаме музика неколку часа. Покрај тоа, бидејќи тие немаат батерија за да користат кабел, не мора да се грижиме во овој поглед.

AKG K451 преклопен Сега кога сме во лето, лесно е да сакаме да одиме на вила, на плажа да пливаме или да одиме на одмор, нели? Па овие слушалки може да се преклопи, што ќе ни овозможи да ги ставиме во која било торба или фиока. Без сомнение, можноста да ги свиткаме е добра точка ако она што го сакаме е да го ставиме во куфер каде што е добредојден дополнителен простор. Исто така, тие не се многу големи слушалки, со димензии 8,2 x 18 x 25 см.

Како што споменав претходно, тие освоија награда во 2009 година, што значи две работи: дека е на пазарот со години и што е подобро, нејзината цена не е иста како кога се појави во продажба, останувајќи во цена од 66,69 € за време на пишувањето (89,99 € е нејзината нормална цена). Значи, ако барате квалитетни слушалки и со кои не мора да се грижите без да потрошите цело богатство, AKG K451 може да ве интересира.

Купи | Не се пронајдени производи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.