Софија Копола ќе го адаптира романот Земји обичаи на Едит Вартон за Apple TV +

Софија Копола

Најновите вести поврзани со видео услугата на Епл, ги наоѓаме на средина Рокот. Според овој медиум, Софија Копола, се грижи за адаптирајте го романот на Едит Вартон наречен Обичај на земјата за услугата за емитување видео на Apple.

Вартон го напиша романот Обичај на земјата en 1913 и е опишан како „остра приказна за амбиција што ја следи Ундин Спраг, девојка од средниот запад, обидувајќи се да се издигне во општеството на градот Newу Јок“. Овој роман не е точно едно од неговите најрепрезентативни дела.

Според Deadline, ова ново производство ќе биде минисерија. За датумот на издавање и деталите за кастингот сè уште не се познати. Исто така, не знаеме дали серијата ќе се одвива во исто време или ќе има современ пресврт. Софија Копола тврди дека Унди Спраг, главниот јунак на овој роман, е вашата омилена анти-хероина, затоа е многу возбуден што постигнал договор за да може да го однесе на телевизија.

Со оваа нова продукција, таа е втора соработка на Софија Копола со Apple. Првиот е филмот На карпите, филм глуми Бил Мареј y Рашида onesонс, филм кој сè уште нема датум на излегување. На карпите, раскажува приказна за млада мајка која е повторно обединета со нејзиниот татко, плејбој кој живее во Newујорк.

Следниот наслов што доаѓа на Apple TV + се нарекува Татковци, документарец во режија на Брис Далас Хауард (ќерка на режисерот Рон Хауард) чие ослободување е закажано за 19 јуни, два дена пред одбележувањето на Денот на таткото и во САД и во многу земји од Латинска Америка. Овој документарец ни ја покажува промената на улогата на татковството во светот преку некои од најпознатите американски комичари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.