Според Куо, Apple Watch Series 7 ќе претставува драматична промена во дизајнот и ќе биде лансиран овој месец.

Apple Watch 7 бои

Ги загреваме моторите за следната Apple Keynote ... Keynote, онаа на 14 септември, во која ќе ја видиме производната линија на Apple за сезоната 2021-2022. Потврден iPhone 13, Потврдено е Apple Watch Series 7Во основа двата производи што ги прикажува на фиксен начин во оваа Главна тема во месецот септември од година во година, но дали ќе видиме повеќе производи? Во моментов рефлекторите се на следниот Apple Watch, паметен часовник кој ветува дека ќе биде голема промена и од кој протекоа многу гласини. Дали ќе излезе овој месец? По гласините дека нема да пристигне, денес се чини дека да, ќе почне да се продава овој месецНа Продолжете да читате дека ви го кажуваме последниот час на Минг-Чи Куо.

И тоа е тоа се зборуваше дека Apple Watch Series 7 ќе биде одложен поради проблеми со производството што подразбира редизајн, а особено со проблемите што ги има во технолошкиот свет поради недостаток на микрочипови. А „Драматична промена во дизајнот“ според Куо за кој Епл ги добива батериите, Епл часовник со изгледаат слично на iPhone 12, со рамни рабови и квадратен екранНа Покрај тоа, овој редизајн ќе овозможи зголемување на екранот и промена на рамката што значително ќе се намали.

Според Куо, Apple ги реши сите проблеми што овој екран ги претстави во првите прототипови на Apple Watch Series 7 и конечно Apple може да го претстави Apple Watch Series 7, па дури и да го пушти во продажба овој месецНа Haveе треба да почекаме до следниот вторник за да ги откриеме и потврдиме сите гласини што ги гледавме во оваа минатата година. Тоа веќе го знаете Willе ја емитуваме Главната порака директно преку Actualidad iPhone и од сите наши социјални мрежи. И во среда во подкастот ќе анализираме с everything што ни е презентирано во Keynote.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.