Тандем, поинаков начин на вежбање јазици

јазици

Учењето јазици е една од најпрепорачаните работи што можеме да ги направиме со нашето слободно време и тоа е нешто што, како општо правило, е малку заборавено од ден на ден. Во некое слободно време можеме да вежбаме и да ги подобриме нашите вештини со различни јазици, нешто што ќе има неверојатно позитивно влијание врз нашата лична и професионална иднина. Проблемот обично доаѓа затоа што типичните апликации како што е Дуолинго можат да бидат малку тешки и токму затоа Тандем е интересен.

Нешто поинакво

Тандем не се обидува да нè научи на јазик од нула, ниту биди замена на добар курс или наставник по истиот, но интересен додаток за да не се занемари практиката, и тоа го прави на многу интелигентен начин: зборување за она што нè интересира.

El мотото Тандем е не натера да зборуваме за она што нè интересира со други луѓе од целиот свет, со огромна логика дека ако зборуваме за теми што нè интересираат ќе посветиме поголемо внимание и можностите да се остави настрана јазикот што го практикуваме се многу помали. Како идеја, едноставна, но брилијантна, нема сомнеж.

Уреден производ

Она што најмногу изненадува во „Тандем“ е тоа што тие сакаа да се грижат многу за производот и на тоа инсистираат во текот на целиот престој во апликацијата. Ова резултира со а рачен преглед на профилите за прв пат да се поврзете на мрежата, како и на верификации од страна на Фејсбук и постојани потсетници дека не смееме да ја користиме апликацијата за целите на спам, датира, деловни активности или други активности што не се дозволени во неа

Дизајнот на апликацијата е навистина интересен, со детали и чувство дека имаме работа со добар производ. Вистина е дека некои корисници се пожалија на тоа апликацијата на крајот се распаѓа, но јас барем во времето кога го користев немав проблеми во овој поглед, така што тие веројатно може да се сметаат за изолирани.

Кога станува збор за интеракција, имаме две опции: или да се придружиме креирана тема, или создаваме тема и се надеваме дека некој е заинтересиран. Ако повеќе сакате да барате акција, ќе мора да се одлучите за првата, но ако сакате навистина да зборувате за она што ве интересира, треба да бидете по трпеливи, особено ако вашите вкусови не се многу мејнстрим.

Конечно, треба да се забележи дека апликацијата е бесплатна, но не и усна услуга како и многу други, туку комплетно. Без рекламирање, без интегриран шопинг.

Нашата проценка

уредник-преглед
Тандем - Научете јазици (AppStore Link)
Тандем - Научете јазицислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   gr33nbow dijo

    Дали некој можел да се регистрира? Кога ќе ви постават 3 прашања за тоа што сакате да зборувате, тастатурата го покрива следното копче и јас не сум во можност да продолжам на следните прашања, ниту да ја кријам тастатурата, какво било решение?